Vliv sankcí EU vůči Ruské federaci na konkrétní firmu

Autor(ka) práce: Školová, Karolína
Vedoucí práce: Jedlinský, Jakub
Oponenti práce: Hasík, Gabriel
Cílem práce je zhodnotit hospodářský dopad, který na firmu Crystalex CZ, s.r.o., měly sankce EU uvalené vůči Ruské federaci. Na základě toho jsou zjišťovány vztahy mezi uloženými sankcemi a ostatními doprovodnými situacemi, které byly jimi vyvolány a které ovlivňují řadu dalších činností firmy. Dále je provedena analýza dosavadních výkazu prodejů v porovnání s prodeji před uvalením sankcí. Práce je rozdělená do tří kapitol. První kapitola se zabývá samotným pojmem sankce a sankční politikou EU. Druhá kapitola je zaměřená na obecnou charakteristiku firmy Crystalex. Třetí kapitola pojednává o aktuálních obchodních problémech firmy, které uložené sankce způsobily. Závěrem práce je shrnutí všech doprovodných procesů, do kterých sankce vyústily a které měly vliv na hospodářskou činnosti firmy.
Klíčová slova: Crystalex CZ, s. r. o.; sankce; Ukrajinská krize; sankce vůči Rusku; sankční politika EU; vliv sankcí
Název práce: Impact of the EU sanctions against Russian federation on the company
Autor(ka) práce: Školová, Karolína
Vedoucí práce: Jedlinský, Jakub
Oponenti práce: Hasík, Gabriel
The goal of this thesis is to analyze economic impact of the EU sanctions against Russian federation on the company Crystalex CZ s.r.o. Based on the outcomes of the analysis, relations between sanctions and other collateral situations, which affect company activities, are discovered. Furthermore, detailed analysis of the financial statements is made, most of all the change in the profit and loss before and after sanctions were applied. The thesis is divided into three distinctive chapters. First chapter focuses on the term sanction itself and the overall sanction politics of the EU. Second chapter characterize the company Crystalex and its activities. In the last, third chapter, the current economic problems, caused by the sanctions, are being studied. In the conclusion, there is a summary of the collateral processes, which were also affected by the sanctions and which had significant effect on the business activities of the company.
Klíčová slova: Crystalex CZ, s. r. o.; the impact of sanctions; Ukrainian crisis; sanctions against Russia; EU sanction policy; sanctions

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů