Abenomika a její vplyv na japonskou ekonomiku

Název práce: Abenomika a jej vplyv na japonskú ekonomiku
Jazyk práce: Slovensky
Práca rieši vplyv ekonomických reforiem tzv. abenomiky na japonskú ekonomiku a jej cieľom je posúdiť, do akej miery sú tieto reformy úspešné a efektívne. Z metód je využitý hlavne popis a analýza. Popis prevláda v prvých dvoch kapitolách, kde je popísaný vývoj japonskej ekonomiky s dôrazom na faktory, ktoré spôsobili jej súčasný stav. Následne je vysvetlené fungovanie jednotlivých reforiem abenomiky, tzv. troch šípov. Posledná kapitola analyzuje, do akej miery sa podarilo ciele týchto troch šípov naplniť, a zároveň sa pokúsi odhadnúť ako sa japonská ekonomika bude ďalej vyvíjať.
Klíčová slova: abenomika; japonská ekonomika; tri šípy
Název práce: Abenomika a její vplyv na japonskou ekonomiku
Jazyk práce: Slovensky
Práce řeší vliv ekonomických reforem tzv. abenomiky na japonskou ekonomiku a jejím cílem je posoudit, do jaké míry jsou tyto reformy úspěšné a efektivní. Z metod je využit hlavně popis a analýza. Popis převládá v prvních dvou kapitolách, kde je popsán vývoj japonské ekonomiky s důrazem na faktory, které způsobily její současný stav. Následně je vysvětleno fungování jednotlivých reforem abenomiky, tzv. tří šípů. Poslední kapitola analyzuje, nakolik se podařilo cíle těchto tří šípů naplnit, a zároveň se pokusí odhadnout jak se japonská ekonomika bude dále vyvíjet.
Klíčová slova: tří šípy; japonská ekonomika; abenomika
Název práce: Abenomics and its impact on japanese economy
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this thesis is to analyse the impact of the so called abenomics reforms on the japanese economy and to assess its success and effectivity. It will consist of three main chapters. First chapter will describe how the japanese economy developed and what has caused its current state. Second chapter will explain how so called three arrows of abenomics work. Last chapter will analyse how successful these reforms were in meeting their goals and will try to estimate the future development of the japanese economy.
Klíčová slova: three arrows; japanese economy; abenomics

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů