Podnikatelský plán založení e-shopu zabývajícího se prodejem zboží z Číny

Název práce: Podnikatelský plán založení e-shopu zabývajícího se prodejem zboží z Číny
Autor(ka) práce: Petránek, Jaroslav
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Kubálek, Tomáš
Tato práce se zabývá tvorbou podnikatelského plánu na založení elektronického obchodu pro dovoz zboží z Číny. V teoretické části práce je popsaná použitá metodika a struktura podnikatelského plánu. Součástí praktické části práce je analýza trhu ČR a Číny, dodavatele, konkurence, rizik, finanční analýza a SWOT analýza. Práce rovněž popisuje přehled o procedurách spojených s dovozem zboží z Číny a s provozem e-shopu. V závěru se vyhodnocuje realizovatelnost daného projektu a jeho přínos.
Klíčová slova: podnikatelský plán; finanční analýza; dovoz zboží; Čína; elektronický obchod; analýza rizik
Název práce: Creation of a business plan for establishing an e-shop for importing goods from China
Autor(ka) práce: Petránek, Jaroslav
Vedoucí práce: Kubálková, Markéta
Oponenti práce: Kubálek, Tomáš
This thesis deals with the creation of a business plan for establishing an e-shop for importing goods from China. The theoretical part of the thesis describes the used methodology and structure of the business plan. The practical part comprises the analysis of the Czech Republic and China market as well as supplier, competition, risk, financial and SWOT analysis. The thesis also describes the procedures related to the import of goods from China and the operation of an e-shop. Finally, the feasibility of the project and its contribution are evaluated.
Klíčová slova: Business plan; Risk Analysis; Financial Analysis; Import of Goods; China; E-shop

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Manažer obchodu
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací