Slovácké zvyky a tradice a jejich postavení v cestovním ruchu

Název práce: Slovácké zvyky a tradice a jejich postavení v cestovním ruchu
Autor(ka) práce: Skokaničová, Šárka
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Kvítková, Zuzana
Bakalářská práce se zaměřuje na národopisnou oblast ČR - Slovácko. Cílem práce je zjistit, jaký význam má folklór a dodržování tradic pro cestovní ruch, a jaké mají občané ČR povědomí o Slovácku a jeho zvycích. Teoretická část se zabývá základními pojmy cestovního ruchu, charakteristikou cestovního ruchu České republiky a kulturním dědictvím. Následující analytická část charakterizuje zkoumanou oblast a analyzuje atraktivity vhodné pro cestovní ruch. Jádrem práce je vyhodnocení vlastního dotazníkového šetření a návrhy do budoucna.
Klíčová slova: zvyky; Slovácko; tradice; folklór
Název práce: Customs and traditions of Moravian Slovakia and their role in tourism
Autor(ka) práce: Skokaničová, Šárka
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Kvítková, Zuzana
This bachelor thesis is focused on ethnographic region of the Czech Republic - Moravian Slovakia. The aim is to determine the importance of respecting traditions and folklore for tourism, and how knowledgeable the citizens of the Czech Republic are about Moravian Slovakia and its customs. The theoretical part deals with basic tourism terms, characteristics of tourism in the Czech Republic and with cultural heritage. The analytical part defines the researched area and analyses its features suitable for tourism. Crux of the thesis is an evaluation of author's own survey and suggestions for the future.
Klíčová slova: traditions; folklore ; Moravian Slovakia; customs

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu