Olympijské hnutí v mezinárodních vztazích

Název práce: Olympijské hnutí v mezinárodních vztazích
Autor(ka) práce: Parthonová, Štěpánka
Vedoucí práce: Veselý, Zdeněk
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
Bakalářská práce se zabývá postavením olympijského hnutí v mezinárodních vztazích a sportovní diplomacií. V první kapitole rozebírá olympijské hnutí, jeho antické kořeny i obnovení na konci 19. století. Druhá kapitola přestavuje sportovní diplomacii jako součást veřejné diplomacie v souvislosti s pořádáním olympijských her. Poslední kapitola předkládá příklady olympijských her v Berlíně a v Pekingu, které byly využity ve prospěch pořadatelské země.
Klíčová slova: Peking 2008; olympismus; olympijské hnutí; sportovní diplomacie; veřejná diplomacie; olympijské hry; Berlín 1936
Název práce: International relations and the Olympic movement
Autor(ka) práce: Parthonová, Štěpánka
Vedoucí práce: Veselý, Zdeněk
Oponenti práce: Dubský, Zbyněk
The bachelor thesis is focused on the role of the Olympic movement in the international relations and sport diplomacy. The first chapter describes the Olympic movement, its antic roots and its resumption at the end of the 19th century. Second chapter presents sport diplomacy as a part of public diplomacy in connection with organizing the Olympic Games. In the last chapter examples of Games in Berlin and Beijing are given which served for profit of the hosting country.
Klíčová slova: olympic movement; olympism; olympic games; sport diplomacy; public diplomacy; Berlin 1936; Beijing 2008

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie