Výkon autorských práv osobou odlišnou od autora díla

Název práce: Výkon autorských práv osobou odlišnou od autora díla
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca je venovaná autorskému právo so zameraním na zamestnanecké dielo. Zamestnanecké dielo je vytvorené autorom pri plnení jeho pracovných povinností. Výkon práv spojených so zamestnaneckým dielom sa riadi ustanoveniami, ktoré samotný autorský zákon uvádza ako zvláštne ustanovenia o niektorých dielach. Cieľom tejto práce je priniesť štruktúrovaný prehľad o danej problematiky. Úvod tejto práce je venovaný teoretickej interpretácii autorského práva. Nasleduje výkon autorských práv osobou odlišnou od autora. Jadrom práce je zamestnanecké dielo, ktorému je venovaná najdlhšia pasáž. Prostredníctvom praktickej časti sa pokúsim nahliadnuť do praxe a pomocou dotazovania ľudí, ktorý tvoria zamestnanecké diela v rámci ich pracovnej činnosti, sa pokúsim zistiť nakoľko sa v teórii autorského práva orientujú. Praktická časť je vytvorená pomocou kvalitatívneho výskumu.
Klíčová slova: Zamestnanecké dielo ; Autorský zákon ; Autorské právo
Název práce: Výkon autorských práv osobou odlišnou od autora díla
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce je věnována autorskému právo se zaměřením na zaměstnanecké dílo. Zaměstnanecké dílo je vytvořeno autorem při plnění jeho pracovních povinností. Výkon práv spojených se zaměstnaneckým dílem se řídí ustanoveními, které samotný autorský zákon uvádí jako zvláštní ustanovení o některých dílech. Cílem této práce je přinést strukturovaný přehled o dané problematice. Úvod této práce je věnován teoretické interpretaci autorského práva. Následuje výkon autorských práv osobou odlišnou od autora. Jádrem práce je zaměstnanecké dílo, kterému je věnována nejdelší pasáž. Prostřednictvím praktické části se pokusím nahlédnout do praxe a pomocí dotazování lidí, který tvoří zaměstnanecké díla v rámci jejich pracovní činnosti, se pokusím zjistit nakolik se v teorii autorského práva orientují. Praktická část je vytvořena pomocí kvalitativního výzkumu.
Klíčová slova: autorský zákon,; zaměstnanecké dílo; autorské právo
Název práce: The law enforcement by a different person than the author
Jazyk práce: Slovensky
Our work deals with the copyright and focuses on emplyee creation. Employee creation is created by acquiting it sauthor´s working duties. The law applicable by the emplyee creation is introduced as a kind of special provisions of some works. The main goal of our work is to bring a structured view into this issue. The introduction part is concerned with a theoretical interpretation of the copyright followed by enforcement of the copyright law by an another person than the author. The longest, central part of our work deals with the employee creation. In the practical part of the work , we are trying to bring a view into thepraxis by means of questioning people whose job is to create the employee creation. We are trying to find out how much do they know about the theory of the employee creation. The practical part is made by means of a qualitative research.
Klíčová slova: employee creation; authors´ act; copyright

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Podnikání a právo
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra podnikového a evropského práva