Zahraniční politika fašistické Itálie

Autor(ka) práce: Kosejková, Barbora
Vedoucí práce: Veselý, Zdeněk
Oponenti práce: Voráček, Emil
Tato bakalářská práce se zabývá italskou zahraniční politikou v období fašismu. Hlavním cílem této práce je analyzovat italskou zahraniční politiku v letech 1922-1943 a vytyčit její hlavní charakteristiky, motivy a důsledky. K dosažení tohoto cíle se práce zaměřuje na vývoj Italského království a jeho zahraniční politiky od sjednocení po pád fašistického režimu, včetně vývoje fašismu jako ideologie a jako režimu. Hlavní část se soustředí na meziválečné období skrze italský imperialismus a vztahy s evropskými mocnostmi, jako Velká Británie a Francie, a zrovna tak vztahy s nacistickým Německem.
Klíčová slova: fašismus; imperialismus; zahraniční politika; Itálie
Název práce: Foreign policy of fascist Italy
Autor(ka) práce: Kosejková, Barbora
Vedoucí práce: Veselý, Zdeněk
Oponenti práce: Voráček, Emil
This bachelor thesis deals with Italian foreign policy in the fascist period. The main aim of thesis is to analyse Italian foreign policy during years 1922-1943 and to outline its main characteristics, motives and consequences. To fulfill this aim, the thesis concentrates on the development of the Kingdom of Italy and its foreign policy since unification until the fall of the fascist regime, including the development of the fascism as an ideology and as a regime. The pivotal part focuses on the interwar period through Italian imperialism and Italian relations with European powers, such as Great Britain and France, as well as relations with Nazi Germany.
Klíčová slova: fascims; imperialism; Italy; foreign policy

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie