Námořní doprava v obchodu mezi EU a Čínou

Název práce: Námorná doprava v obchode medzi EÚ a Čínou
Jazyk práce: Slovensky
Práca sa zaoberá námornou dopravou v obchode medzi EÚ a Čínou a jej vzájomným porovnávaním. Hlavným cieľom bakalárskej práce je predstaviť základné prvky obchodnej námornej dopravy medzi EÚ a Čínou.Popísať a analyzovať trendy v danom druhu dopravy za účelom porovnania vývoja kontajnerovej námornej dopravy za posledné roky. Medzi hlavné skúmané aspekty patrí objem prepraveného množstva tovarov, medzinárodný obchod Číny a EÚ, projekt OBOR, množstvo preložených kontajnerov v prístavoch a iné.
Klíčová slova: EÚ - Čína; Námorná doprava; OBOR
Název práce: Námořní doprava v obchodu mezi EU a Čínou
Jazyk práce: Slovensky
Práce se zabývá námořní dopravou v obchodu mezi EU a Čínou a její vzájemnou korelací. Hlavním cílem bakalářske práce je představit základní prvky obchodní námořní dopravy mezi EU a Čínou. Popsat a analyzovat trendy v daném druhu dopravy za účelem porovnání vývoje kontejnerové námořní dopravy za poslední roky. Mezi hlavní zkoumané aspekty patří objem přepraveného množství zboží, mezinárodní obchod Číny a EU, projekt OBOR, množství přeložených kontejnerů v přístavech aj.
Klíčová slova: OBOR; Námořní doprava; EU - Čína
Název práce: Maritime transport in EU - China trade
Jazyk práce: Slovensky
The bachelor thesis gives an overview of the role of maritime transportation in the international trade between EU an China. Concerning the modern trends in maritime transportation, the containerization is pointed out as well as the actual image of shipping market. The main aim of the bachelor thesis is to introduce basic elements of commercial maritime traffic between the EU and China. Write and analyze trends in the given mode of transport in order to compare the evolution of container shipping in recent years. The main aspects examined include the volume of goods transported, international trade in China and the EU, the OBOR project, the quantity of containers transhipped in ports and others.
Klíčová slova: OBOR; EU - China; Maritime transport

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod