Udržitelný rozvoj cestovního ruchu ve Slovinsku

Název práce: Udržitelný rozvoj cestovního ruchu ve Slovinsku
Autor(ka) práce: Ječmínková, Irena
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
Diplomová práce se zabývá udržitelným rozvojem cestovního ruchu a jeho uplatňováním ve vybrané zemi, kterou je Slovinsko. Cílem práce je zhodnocení současného stavu cestovního ruchu a udržitelného rozvoje v této zemi. První kapitola přibližuje obecně trvale udržitelný rozvoj, včetně jeho předpokladů, indikátorů a šetrných forem cestovního ruchu. Druhá kapitola charakterizuje zemi z hlediska geografického a ekonomického. Podrobněji popisuje atraktivity cestovního ruchu, turistickou infrastrukturu v zemi a statistiky příjezdového a domácího cestovního ruchu. Třetí část se zaměřuje na udržitelný rozvoj a jeho podobu ve Slovinsku. V poslední části je zhodnoceno provedené dotazníkové šetření a také obsahuje rozhovor s vedoucím zahraničního zastoupení Slovinské centrály cestovního ruchu v Praze. Na závěr je provedeno zhodnocení a doporučení.
Klíčová slova: udržitelný rozvoj; udržitelný cestovní ruch; cestovní ruch; šetrná ubytovací zařízení; Slovinsko
Název práce: Sustainable development of tourism in Slovenia
Autor(ka) práce: Ječmínková, Irena
Vedoucí práce: Indrová, Jarmila
Oponenti práce: Chaloupka, Radek
The final thesis deals with the concept of sustainable tourism development and its application in Slovenia. The aim of the thesis is an evaluation of the current tourism and sustainable development in this country. The first chapter tries to explain the sustainable development in general, including its assumptions and indicators. The second chapter provides the general and economic characteristic of Slovenia. It describes attractiveness of tourism, the infrastructure, incoming and domestic tourism. The third part is focused on sustainable development of tourism and its form in Slovenia. In the last part is evaluated the questionnaire survey and also contains an interview with the Chief of the foreign representation of the Slovenian Tourist Board in Prague. Finally, was made evaluation and recommendations.
Klíčová slova: Tourism; Slovenia; Environmentally friendly accommodation; Sustainable development; Sustainable tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů