Vliv tzv. Islámského státu na Itálii

Název práce: Vplyv tzv. Islámskeho štátu na Taliansko
Jazyk práce: Slovensky
Cieľom tejto práce bolo pomocou dedukcie zistiť existenciu a veľkosť vplyvu tzv. Islamského štátu na Taliansko. Tzv. Islamský štát je momentálne jedným z najväčších problémov medzinárodných vzťahov. Práca predpokladala, že vďaka svojej dôležitej geopolitickej polohe, je Taliansko ovplyvnené hrozbou tzv. Islamského štátu. Sekundárnym cieľom je zvýšenie povedomia o tejto problematike, keďže celý svet je zameraný na iné štáty, ako napríklad na Nemecko. Výsledkom práce bolo nájdenie dvoch hlavných vplyvov. A to utečenecká kríza a fenomén zahraničných bojovníkov. Zároveň sa práca pokúsila o nájdenie riešení na tieto problémy.
Klíčová slova: terorizmus; zahraniční bojovníci; utečenecká kríza; Taliansko; Islamský štát
Název práce: Vliv tzv. Islámského státu na Itálii
Jazyk práce: Slovensky
Cílem této práce bylo pomocí dedukce zjistit existenci a velikost vlivu tzv. Islámského státu na Itálii. Tzv. Islámský stát je momentálně jedním z největších problémů mezinárodních vztahů. Práce předpokládala, že díky své důležité geopolitické poloze, je Itálie ovlivněna hrozbou tzv. Islámského státu. Sekundárním cílem bylo zvýšení povědomí o této problematice, protože celý svět je zaměřen na jiné státy, jako například na Německo. Výsledkem práce bylo nalezení dvou hlavních vlivů. A to uprchlickou krizí a fenomén zahraničních bojovníků. Zároveň práce předkládá řešení na tyto problémy.
Klíčová slova: terorismus ; Itálie; uprchlická krize; Islámský stát; zahraniční bojovníci
Název práce: The impact of the so called Islamic State on Italy
Jazyk práce: Slovensky
The aim of this work was to determine the existence and size of the influence of the so called Islamic State to Italy. The Islamic State is currently one of the biggest problems in international relations. The work assumed that due to its important geopolitical location, Italy is affected by the Islamic State. The secondary objective is to raise awareness of this issue, as the whole world is focused on other countries, such as Germany. The outcome of the work was the detection of two main impacts, namely refugee crisis and foreign fighters. Moreover, the work has attempted to find solutions to these impacts.
Klíčová slova: Islamic state; terrorism; foreign fighters; Italy; refugee crisis

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie