Název práce: Přímé zahraniční investice ČLR do Evropy: faktory, trendy a dopady čínské investiční aktivity na evropský trh
Autor(ka) práce: Holavová, Petra
Vedoucí práce: Neumann, Pavel
Oponenti práce: Stuchlíková, Zuzana
Diplomová práce je zaměřena na analýzu investic z Čínské lidové republiky do Evropy a rozebírá, za jakým účelem jsou investice prováděny a jaký dopad má investiční aktivita čínských subjektů na jednotlivé evropské země i na region EU jako celek. Primárním cílem práce je poskytnout ucelený podklad pro širší rozbor problematiky čínských odchozích přímých zahraničních investic v Evropě a zhodnotit dopady čínské investiční aktivity na evropském trhu.
Klíčová slova: investice; Přímé zahraniční investice; PZI; Čína; Evropa; ČLR
Název práce: Chinese Foreign Direct Investment to Europe: Factors, Trends and Impact of Chinese Investment Activity on the European market
Autor(ka) práce: Holavová, Petra
Vedoucí práce: Neumann, Pavel
Oponenti práce: Stuchlíková, Zuzana
Master's thesis analyses investment from the People's Republic of China to Europe and seeks to understand what motivates Chinese investors and what impacts does Chinese investment have regionally, as well as on individual European countries. The primary objective of the thesis is to provide comprehensive basis for further analysis of Chinese OFDI in Europe and to evaluate the impacts of Chinese investment activity on the European market.
Klíčová slova: foreign direct investment; FDI; China; Europe; investment; PRC

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod