Česko-britské vztahy ve stínu Brexitu

Autor(ka) práce: Borovan, Petr
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
Cílem této práce je zmapování ekonomik České republiky a Spojeného království a odhad jejich následného vývoje po odchodu Velké Británie z Evropské unie. Tato práce také popisuje průběh Brexitu a jeho dopad na Česko-britské ekonomické vztahy. V první části jsou popsány makroekonomické ukazatele České republiky a Velké Británie, stejně jako jejich vzájemný obchod. Druhá část se zabývá analýzou vztahů, které mezi těmito dvěma zkoumanými zeměmi existují a poslední část této bakalářské práce je věnována samotnému průběhu Brexitu a odhadu jeho potencionálních následků na Česko-britské vztahy.
Klíčová slova: Česko-britské vztahy; Ekonomický vývoj ČR; Brexit; Ekonomický vývoj UK
Název práce: Czech British relations in the shadow of Brexit
Autor(ka) práce: Borovan, Petr
Vedoucí práce: Bolotov, Ilya
Oponenti práce: Čajka, Radek
The aim of this bachelor thesis is economic description of Czech Republic and United Kingdom and estimation of their future development after UK leaves European Union. This thesis also describes the impact of Brexit on Czech British relationship. In the first part are described macroeconomical determinants of Czech Republic and United Kingdom, as well as their mutual trade. In the second part, the autor analyzes the established relations between these two countries and the last part of the thesis is dedicated to the Brexit itself and the estimate of potentional impact on Czech British relations.
Klíčová slova: Brexit; Czech British relations; UK economic development

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod