Vliv židovské kultury na formování politiky Státu Izrael

Název práce: Vplyv židovskej kultúry na formovanie politiky Štátu Izrael
Jazyk práce: Slovensky
Táto bakalárska práca sa zameriava na analýzu vplyvu židovskej kultúry na politiku v Izraeli. Prvá časť stručne popisuje vývoj židovskej kultúry a Štátu Izrael. Druhá časť je venovaná indexom Geerta Hofstedeho, ktoré sú aplikované na Izrael. Tretia časť sa zameriava na analýzu kultúrnych rysov v politike. Cieľom práce je zanalyzovať vplyv kultúrnych rysov v politickom dianí a poukázať na časti politiky, kde sa odzrkadľujú.
Klíčová slova: židovská kultúra; Izrael; politika v Izraeli; judaizmus
Název práce: Vliv židovské kultury na formování politiky Státu Izrael
Jazyk práce: Slovensky
Tato bakalářská práce se zaměřuje na analýzu vlivu židovské kultury na politiku v Izraeli. První část stručně popisuje vývoj židovské kultury a Státu Izrael. Druhá část je věnována indexem Geerta Hofstedeho, které jsou aplikovány na Izrael. Třetí část se zaměřuje na analýzu kulturních rysů v politice. Cílem práce je analyzovat vliv kulturních rysů v politickém dění a poukázat na části politiky, kde se odrážejí.
Klíčová slova: židovská kultura; judaismus; politika v Izraeli; Izrael
Název práce: The impact of Jewish culture on the formation of Israel policy
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis is focused on analysing the influence of Jewish culture and it's impact on Israel political scene. The first part briefly describes the history of Jewish culture and the State of Israel. The second part is dedicated to the indexes of Geert Hofstede, which are applied on Israel. The third part is focused on the analysis of cultural features in politics. The purpose of this thesis is to analyze the impact of the cultural features on political process and to point out the reflection of the mentioned parts of politics.
Klíčová slova: Israel policy; judaism; Jewish culture; Israel

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie