Název práce: Analýza obchodních vztahů mezi Ukrajinou a EU se zaměřením na jednotlivé regiony Ukrajiny
Autor(ka) práce: Kupianska, Danyila
Vedoucí práce: Křenková, Eva
Oponenti práce: Hinčica, Vít
Tato bakalářská práce se zabýva analýzou obchodu Ukrajiny s Evropskou unií a podílu jednotlivých regionů na vývozu a dovozu do zemí Evropské unie. Konkretně se nejdříve zaměřuje na současnou situaci na Ukrajině pomocí řady makroekonomických ukazatelů, zkoumá zahraniční obchod země a jeho vývoj v posledních letech. Dalé specifikuje nejvíce dovážené a vyvážené komodity, jak se jednotlivé oblasti podílí na obchodu se zeměmi Evropské unie a určuje regiony, které mají největší potenciál exportu a importu zboží z Evropské unie.
Klíčová slova: Evropská Unie; Ukrajina; Mezinárodní obchod; Regiony Ukrajiny
Název práce: Analysis of international trade between Ukraine and EU with a focus on individual regions of Ukraine
Autor(ka) práce: Kupianska, Danyila
Vedoucí práce: Křenková, Eva
Oponenti práce: Hinčica, Vít
This bachelor thesis deals with the analysis of trade of Ukraine with the European Union and the share of individual regions in exports and imports to the countries of the European Union. Firstly, it focuses on the current situation in Ukraine using a number of macroeconomic indicators, examining the foreign trade of country and its development in recent years. Moreover, it specifies the most imported and exported commodities, how the various regions are involved in trade with the countries of the European Union, and identifies the regions that have the greatest potential for export and import of goods from the European Union.
Klíčová slova: European Union; Ukraine; International trade; Regions of Ukraine

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod