Návrh na zlepšení orientace turistů v pražské městské hromadné dopravě

Název práce: Návrh na zlepšení orientace turistů v pražské městské hromadné dopravě
Autor(ka) práce: Černin, Jakub
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Burda, Petr
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou informačních systémů používaných v systému pražské městské hromadné dopravy se zaměřením na zahraniční návštěvníky a následně návrhem na jejich zlepšení. V první kapitole se autor zabývá potřebami turistů a významem systému městské hromadné dopravy v turismu. Druhá kapitola obsahuje informace o základních vlastnostech informačních systémů v městské hromadné dopravě používaných. Třetí kapitola se věnuje samotnému popisu systému pražské městské hromadné dopravy a analýze informačních systémů v jednotlivých dopravních subsystémech. Čtvrtá kapitola popisuje samotný návrh na zlepšení informačních systémů s důrazem na jejich využití zahraničními návštěvníky, na základě předchozí analýzy a komparace s jinými systémy městské hromadné dopravy.
Klíčová slova: informační systémy; Praha; městská hromadná doprava
Název práce: Improvement proposal of tourist orientation system in public transport system in Prague
Autor(ka) práce: Černin, Jakub
Vedoucí práce: Jarolímková, Liběna
Oponenti práce: Burda, Petr
This bachelor thesis deals with analysis of informations systems used in the system of Prague´s public transport, focusing on foreign visitors. Improvement proposal is consequently provided. In the first part are explained tourists needs and importance of public transport in Tourism. The second part includes information about basic characterstic of information systems used in public transport systems. In the third part is described Prague´s public transport system, including analysis of information systems of each subsystem. The fourth part describes improvement proposal of information system itself, focusing on foreign visitors, based on mentioned analysis and comparation with other systems of pulic transport.
Klíčová slova: information systems; Prague; public transport

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch a regionální rozvoj
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra cestovního ruchu