Vliv "zádržného" na financování a výsledek hospodaření vybrané stavební firmy

Název práce: Vliv "zádržného" na financování a výsledek hospodaření vybrané stavební firmy
Autor(ka) práce: Bindzarová, Romana
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Pečenka, Vratislav
Cílem diplomové práce je shrnout vliv zádržného na financování, chod a výsledek hospodaření vybrané stavební firmy. V úvodu práce je vymezeno finanční účetnictví a jeho postavení v řízení firmy. Následuje charakteristika pohledávek, řízení pohledávek, vymezení zádržného, jeho účetních aspektů, způsobu uvolnění a forem financování. Aplikovaná část se zabývá analýzou struktury pohledávek a zádržného ve zvolené společnosti. Práce pomocí vybraných ukazatelů zkoumá řízení zádržného, jeho vývoj včetně možností financování. Současně jsou doporučena opatření ke zvýšení efektivnosti řízení zádržného a je vypracován návrh účetní směrnice řízení pohledávek společnosti.
Klíčová slova: pozastávka; řízení pohledávek; účetnictví; analýza; pohledávka; zádržné
Název práce: Effect of "retention money" on selected construction company’s financing and profit or loss
Autor(ka) práce: Bindzarová, Romana
Vedoucí práce: Stejskalová, Irena
Oponenti práce: Pečenka, Vratislav
The aim of dissertation is to summarize effect of retention money on selected construction company financing and profit or loss. In the introduction, there is accountancy and its status in company management defined. Following issues are attributes of claims, credit management, definition of retention with its accountancy impacts, method of its release and financing. Applied part deals with analysis of receivables and retention structure in particular company.  This thesis investigates management and evolution of retention money using selected ratios, including method of financing. Along with previous there are enhancement steps for effective retention management recommended and proposal of credit management accounting directive elaborated.
Klíčová slova: ratio; accounting; analysis; credit management; retention ; receivable

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Management
Fakulta: Fakulta managementu