Charakteristika poptávky po produktech zdravé výživy

Název práce: Charakteristika poptávky po produktech zdravé výživy
Autor(ka) práce: Nováková, Šárka
Vedoucí práce: Soukupová, Jana
Oponenti práce: Džbánková, Zuzana
Tato bakalářské práce zabývá problematikou poptávky po produktech zdravé výživy na českém trhu. Jejím cílem je zjistit, jestli v České republice existuje poptávka po produktech zdravé výživy. Teoretická část obsahuje vysvětlení základních pojmů souvisejících s poptávkou a zdravou výživou. Praktická část se zaměřuje na samotný výzkum, který analyzuje poptávku po těchto produktech. Výzkum je proveden pomocí dotazníkového šetření.
Klíčová slova: spotřebitel; faktory ovlivňující poptávku; produkty zdravé výživy; poptávka; marketingový výzkum
Název práce: Characteristics of demand for healthy nutrition products
Autor(ka) práce: Nováková, Šárka
Vedoucí práce: Soukupová, Jana
Oponenti práce: Džbánková, Zuzana
This bachelor thesis deals with the issue of the demand for healthy nutrition products on the Czech market. Its aim is to find out whether there is a demand for healthy nutrition products in the Czech Republic. The theoretical part contains an explanation of basic concepts related to the demand and healthy nutrition. The practical part focuses on research itself, which analyzes the demand for these products. The research is done through a questionnaire survey.
Klíčová slova: demand; healthy nutrition product; marketing research; factors influencing demand; consumer

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra mikroekonomie