Využití cloudových služeb na českých vysokých školách

Název práce: Využití cloudových služeb na českých vysokých školách
Autor(ka) práce: Hleděncová, Adéla
Vedoucí práce: Kubálek, Tomáš
Oponenti práce: Kubálková, Markéta
Diplomová práce s názvem "Využití cloudových služeb na českých vysokých školách" se zabývá srovnáním služeb Office 365 a G Suite a jejich využitím na veřejných vysokých školách v ČR, které je zjišťováno na základě kvalitativního výzkumu. Práce obsahuje 6 částí. První kapitola představuje pojem "cloud", jeho výhody, nevýhody a členění dle služeb a nasazení. Druhá a třetí část popisuje historii a cenové plány cloudových služeb Microsoftu a Googlu. Vybrané služby z plánů pro vzdělávání jsou popsány a následně porovnány z pohledu škol v rámci čtvrté kapitoly. Pátá část se zabývá zkušenostmi se zaváděním cloudových služeb (Microsoftu či Googlu) na vybraných vysokých školách v ČR s cílem vytipování impulzů, bariér, zkušeností, nápadů a doporučení, které by mohly sloužit pro další vysoké školy a které jsou shrnuty v závěrečné kapitole.
Klíčová slova: Office 365; cloud computing; vysoké školy; G Suite
Název práce: Cloud services utilization at Czech universities
Autor(ka) práce: Hleděncová, Adéla
Vedoucí práce: Kubálek, Tomáš
Oponenti práce: Kubálková, Markéta
The aim of this diploma thesis called "Cloud services utilization at Czech universities" is to compare services of Office 365 and G Suite and to evaluate their use at public universities in the Czech Republic which is examined on the basis of qualitative research. The thesis contains six parts. The first chapter characterizes the concept of cloud, its advantages, disadvantages and its models: delivery models and deployment models. The second and third parts describe the history and pricing plans of Office 365 and G Suite. Selected services for education plans are described and then compared from the schools' point of view within the fourth chapter. The fifth part focuses on the experience of cloud services (Microsoft or Google) at selected universities in the Czech Republic with the aim of identifying impulses, barriers, experiences, ideas and recommendations which could serve other colleges and which are summarized in the final part.
Klíčová slova: universities; Office 365; cloud computing; G Suite

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra obchodního podnikání a komerčních komunikací