Nový směr ekonomické diplomacie Číny: Iniciativa One Belt, One Road

Název práce: Nový směr ekonomické diplomacie Číny: Iniciativa One Belt, One Road
Autor(ka) práce: Peštál, David
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Žamberský, Pavel
Cílem této práce je popsání nového směru ekonomické diplomacie Číny v podobě Iniciativy OBOR a její zanalyzování ve vztahu k oblasti Střední Asie. Práce bude rozdělena do tří kapitol. V první kapitole vymezím teoretický koncept ekonomické diplomacie. Druhá kapitola bude zaměřena na ekonomickou diplomacii Číny a Iniciativu OBOR. Ve třetí kapitole bude práce zaměřena na oblast Středí Asie, která je v iniciativě klíčovou oblastí a na výzvy a hrozby, které jsou s oblastí spojeny
Klíčová slova: OBOR; Čína; Ekonoická diplomacie
Název práce: Economic diplomacy of China - OBOR initiative
Autor(ka) práce: Peštál, David
Vedoucí práce: Stuchlíková, Zuzana
Oponenti práce: Žamberský, Pavel
The aim of this thesis is to describe the new direction of economic diplomacy of China in the form of the OBOR initiative and its analysis in relation to Central Asia. The thesis will be divided into three chapters. In the first chapter I will define the theoretical concept of economic diplomacy. The second chapter will focus on China's economic diplomacy and the OBOR initiative, which is the core of this thesis. In the third chapter, the work will focus on the region of Central Asia, which is the core of the initiative and on the challenges and threats associated with the area.
Klíčová slova: China; Economic diplomacy; OBOR

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod