Kulturní turismus ve Francii se zaměřením na vybrané projekty

Název práce: Kulturny turizmus vo Francúzsku so zameraním na vybrané projekty
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práca sa zaoberá problematikou kultúrneho cestovného ruchu vo Francúzskej republike. Hlavným cieľom práce je zanalyzovať kultúru v kontexte cestovného ruchu vo Francúzsku a spraviť prípadové štúdie skúmaných projektov. Teoretická časť sa venuje pojmom kultúra, cestovný ruch a kultúrny cestovný ruch. Praktická časť analyzuje prístup francúzskeho štátu a jeho obyvateľov ku kultúre, ich kultúrne praktiky v rámci cestovného ruchu a analyzuje cestovný ruch Francúzska ako taký. Prvým skúmaným projektom je Guédelon: stavba stredovekého hradu, avšak budovaného v súčasnosti a to technikami z 13. storočia. Druhá štúdia sa zaoberá múzeom 21. storočia, projekt MuCEM, Múzeum európskych a stredomorských civilizácií v Marseille.
Klíčová slova: kultúra; Francúzsko; kultúrny turizmus; cestovný ruch
Název práce: Kulturní turismus ve Francii se zaměřením na vybrané projekty
Jazyk práce: Slovensky
Diplomová práce se zabývá problematikou kulturního cestovního ruchu ve Francouzské republice. Hlavním cílem práce je zanalyzovat kulturu v kontextu cestovního ruchu ve Francii a vytvořit případové studie zkoumaných projektů. Teoretická část se věnuje pojmům kultura, cestovní ruch a kulturní cestovní ruch. Praktická část analyzuje přístup francouzského státu a jeho obyvatel ke kultuře, jejich kulturní praktiky v rámci cestovního ruchu a cestovní ruch Francie jako takový. Prvním zkoumaným projektem je Guédelon: stavba středověkého hradu, avšak budovaná v současnosti a to technikami z 13. století. Druhá studie sa zabývá muzeem 21. století: projekt MuCEM, Muzeum evropských a středomořských civilizací v Marseille.
Klíčová slova: Francie; kultura; cestovní ruch; kulturní turismus
Název práce: Cultural tourism in France focusing on selected projects
Jazyk práce: Slovensky
Master thesis discusses the topic of cultural tourism in France. Its main objective is to evaluate culture in context of tourism in France and conduct case studies of selected projects. Theoretical part is focused on defining terms culture, tourism and cultural tourism. Practical part of the thesis analyses apporach of France to culture, it's cultural practice in respect of tourism and analyses French tourism as a whole. First examined project is Guédelon, construction of medieval castle executed with construction techniques of 13th century. Second examination is focused on museum of 21st century - project MuCEM, Museum of European and Mediterranean Civilisations in Marseille.
Klíčová slova: tourism; France; culture; cultural tourism

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů