Úloha USA v Syrské občanské válce

Název práce: Úloha USA v Sýrskej občianskej vojne
Jazyk práce: Slovensky
V Sýrii sa nenásilné povstanie proti autokratickému vládcovi vyvinulo do brutálnej občianskej vojny, ktorá vtiahla do svojich neutíchajúcich bojov aj regionálne a svetové mocnosti. Cieľom práce je analyzovať vývoj postoja Spojených štátov voči sýrskemu konfliktu a zhodnotiť vplyv ich intervencie na celkovú dynamiku konfliktu. Analýza hodnotí diplomatické pôsobenie USA v medzinárodnom spoločenstve, ako aj pôsobenie priamo v mieste konfliktu, v Sýrii.
Klíčová slova: Sýria; intervencia; USA
Název práce: Úloha USA v Syrské občanské válce
Jazyk práce: Slovensky
V Sýrii se nenásilné povstání proti autokratickému vládci vyvinulo do brutální občanské války, která vtáhla do svých neutuchajících bojů i regionální a světové mocnosti. Cílem práce je analyzovat vývoj postoje Spojených států vůči syrskému konfliktu a zhodnotit vliv jejich intervence na celkovou dynamiku konfliktu. Analýza hodnotí diplomatické působení USA v mezinárodním společenství, jakož i působení přímo v místě konfliktu, v Sýrii.
Klíčová slova: USA; Sýrie; intervence
Název práce: The role of the USA in the Syrian civil war
Jazyk práce: Slovensky
In Syria, a non-violent uprising against the autocratic ruler evolved into a brutal civil war, which has drew in both regional and world powers into its unceasing struggles. The aim of the thesis is to analyze the development of the attitude of the United States towards the Syrian conflict and to evaluate the impact of their intervention on the overall dynamics of the conflict. The analysis evaluates the diplomatic engagement of the US in the international community as well as its direct action at the point of conflict in Syria.
Klíčová slova: USA; Syria; intervention

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní studia - diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie