Platforma Meteor jako webové prostředí pro vývoj aplikaci

Název práce: Platforma Meteor jako webové prostředí pro vývoj aplikaci
Autor(ka) práce: Zvyagintseva, Daria
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Říha, Jan
Bakalářská práce popisuje framework Meteor jako webové prostředí pro vývoj aplikace. Hlavním cílem práce je popis vlastností frameworku, následné vytvoření dokumentace v českém jazyce a také návrh a vývoj vlastní aplikace. Bakalářská práce je rozdělena na teoretickou a praktickou časti. Teoretická část popisuje real-time frameworky v celku, node.js frameworky a hlavně, popisuje technickou funkcionalitu, vlastnosti, strukturu frameworku Meteor. Praktická část je věnována návrhu a vývoji vlastní aplikace. V poslední části práce je hodnocení Meteoru, zdali je tato platforma použitelná pro vývoj real-time webových aplikací. Hlavní přinos práce je podrobný, ale jednoduše napsaný přehled o frameworku Meteor a také plně fungující real-time webová aplikace Nabidni.mi. Tato bakalářská práce by v budoucnu mohla být využita pro výuku na vysokých školách anebo sloužit jako příručka pro programátory, kteří teprve začínají s programováním webových aplikací. Práce je jedním z mála zdrojů, popisující framework Meteor v českém jazyce.
Klíčová slova: Real-time webová aplikace; MMSP; Node,js; Framework Meteor; MongoDB
Název práce: Framework Meteor as a web environment for developing applications
Autor(ka) práce: Zvyagintseva, Daria
Vedoucí práce: Pavlíčková, Jarmila
Oponenti práce: Říha, Jan
This bachelor thesis describes framework Meteor as a web environment for developing applications. The main goal of this work is to describe the properties of the framework, to write documentation in the Czech language and to design and develop the own application. The bachelor thesis is divided into the theoretical and practical parts. The theoretical part describes real-time frameworks, node.js frameworks and mainly describes the technical functionality, properties, structure of Meteor framework. Practical part consists of design and developing of own application. The last part of the thesis is the Meteor's assessment whether this platform is applicable for the development of real-time web applications. The main workload is a detailed but simple written overview of the Meteor framework and also a fully functional real-time Web application Nabidni.mi. This bachelor thesis could be used in the future for study purposes at universities or as a tutorial for programmers who are just starting with web application programming. The work is one of a few sources describing the Meteor framework in the Czech language.
Klíčová slova: Real-time web application; MongoDB; Node,js ; Framework Meteor

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika