19. 8. 2018 - Uzávěrka přihlášek do vedlejších specializací

Vytvorenie produktu pivného turizmu pre vybranú cestovnú kanceláriu

Autor práce: Olgyayová, Patrícia
Vedoucí práce: Valentová, Jana
Osoba oponující práci: -

Název práce: Vytvorenie produktu pivného turizmu pre vybranú cestovnú kanceláriu
Abstrakt: Diplomová práca sa zaoberá potenciálom Českej republiky v odvetví pivného turizmu a jeho využitia prostredníctvom tzv. pivných trás. Cieľom bolo vytvorenie nových pivných trás pre CK Neckermann a návrh ďalších marketingových nástrojov. Formálne je rozdelená na časť teoretickú a praktickú. Teoretická časť v úvode približuje problematiku cestovného ruchu, opisuje formy cestovného ruchu, služby a činnosť cestovných kancelárií. Druhá kapitola sa zaoberá marketingom služieb, situačnou analýzou a marketingovým mixom v oblasti cestovného ruchu. Záver teoretickej časti je venovaný pivovarníctvu v Čechách, jeho histórii a súčasnému stavu, a pivnému turizmu. Praktická časť v úvode analyzuje trh s pivnými trasami, mapuje konkurenciu, potenciálnych dodávateľov, distribútorov a zákazníka. Nasleduje tvorba jednotlivých pivných trás pre štyri oblasti Českej republiky, východ, západ,stred a Praha. Túto kapitolu doplňuje kapitola číslo šesť, ktorá navrhuje postup pri tvorbe marketingového mixu.
Klíčová slova: pivo; pivné trasy; pivný turizmus; cestovný ruch

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Název fakulty: Fakulta mezinárodních vztahů
Název katedry: Katedra cestovního ruchu

Překlad názvu: Creation of new beer tours for Neckermann Reisen
Abstrakt: Thesis analyses usage of a potential of Czech republic in beer tourism via beer tours. The main aim was to create new tours, which would be connecting small familial breweries in separated areas of Czech republic, east, west, middle of the republic plus Prague. Thesis was logically separated into two parts, theoretical and practical. Theoretical part shoul provide basic information about tourism, services and marketing of the services, which includes situation analysis and marketing mix. The end of this part involves description of the situation of breweries in Czech republic, like number of breweries, statistics of production and consumption of beer; and situation of beer tourism in this land. Practical part is applying knowlendges of theoretical part. First chapter includes analysis of the beer tours market, competition, suppliers, element of distribution and potentional customer. Next chapter is whole about new beer tours, this chapter involves description and process of individual tours and the last chapter includes layout of marketing mix.
Klíčová slova: beer tourism; beer tours; beer; tourism

Studijní program a Studijní obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Cestovní ruch
Název fakulty: Faculty of International Relations
Název katedry: Department of Tourism

Datum zadání práce: 27. 9. 2016
Datum podání práce: 10. 5. 2017
Datum obhajoby: 2017
Výsledek obhajoby: -

Hlavní práceSoubor bude zveřejněn po obhajobě

Identifikátor Odkaz identifikátoru je funkční pouze u obhájených prací.