Zemědělské sankce jako nástroj zahraniční politiky Ruské federace

Název práce: Zemědělské sankce jako nástroj zahraniční politiky Ruské federace
Autor(ka) práce: Olshansky, Pavlo
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
Cílem práce je analýza zvláštní sankční strategie Ruska prostřednictvím tzv. sanitárních opatření, která se používají v případech, kdy vyhlášení oficiálních sankcí není z nějakého důvodu vhodné. Strategie se rozebírá na příkladech osmi případů v osmi státech za posledních patnáct let. Pro tyto případy známé jako obchodní válký jsou uvedeny jejich průběh, oficiální i neoficiální důvody a politické i ekonomické výsledky pro obě strany.
Klíčová slova: veterinární; fytosanitární; sanitární; restrikce; sankce; Rusko; obchodní válka
Název práce: Agricultural sanctions as a tool of foreign policy of the Russian federation
Autor(ka) práce: Olshansky, Pavlo
Vedoucí práce: Trávníčková, Zuzana
Oponenti práce: Machoň, Miloslav
The goal of the thesis is to examine a sanction strategy of Russia by so called sanitary measures, which are used in cases, when announcement of official sanctions is not appropriate for some reason. The strategy is analysed with the help of eight cases in eight countries during the last fifteen years. For these cases, known as trade wars, their development, official and unofficial reasons, political and economic results for both sides are indicated.
Klíčová slova: Russia; veterinary; fytosanitary; sanitary; restrictions; sanctions; trade war

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní politika a diplomacie
Fakulta: Fakulta mezinárodních vztahů
Katedra: Katedra mezinárodních studií a diplomacie