Webová aplikace pro správu spolubydlení

Název práce: Webová aplikace pro správu spolubydlení
Autor(ka) práce: Sekyra, Marek
Vedoucí práce: Hradil, Jiří
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
Bakalářská práce se zabývá implementací webové služby pro správu spolubydlení. Práce je členěna na teoretickou a praktickou část. V teoretické části jsou analyzovány existující systémy, zabývající se problematikou spolubydlení a dělbou domácích prací. Z této analýzy jsou odvozeny silné a slabé stránky jednotlivých systémů. Spolu s požadavky na moderní webové aplikace tyto silné a slabé stránky tvoří kritéria, s přiřazenou váhou dle významnosti, jež jsou zohledněna při tvorbě samotné webové služby. Praktická část se zabývá implementací webové služby na základě kritérií, pocházejících z teoretické části. Popisuje její datový model, konceptuální model a případy užití
Klíčová slova: Webová aplikace; dělba domácích prací; spolubydlení
Název práce: Web application for management of shared household
Autor(ka) práce: Sekyra, Marek
Vedoucí práce: Hradil, Jiří
Oponenti práce: Pavlíčková, Jarmila
The goal of this thesis is to implement a web service for household sharing. This paper has a theoretical and a practical part. In the theoretical part, existing systems dealing with household sharing and task distribution are analyzed. As a result from such analysis, strong and weak characteristics of each system are derived. Along with requirements for modern web applications, these weak and strong characteristics create criteria, which are taken into account during a creation of the web service. The Practical part deals with a development of the web service based on criteria, that result from the theoretical part of this paper. It describes data models, a conceptual schema, and a use case diagram.
Klíčová slova: division of household chores; household sharing; Web application

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství