Prostředí pro vývoj aplikací v jazyce Swift pod operačním systémem iOS

Název práce: Prostředí pro vývoj aplikací v jazyce Swift pod operačním systémem iOS
Autor(ka) práce: Holka, Tomáš
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Oraný, Vladimír
Tato bakalářská práce se zabývá vývojovým prostředím Xcode, které spolu s novým jazykem Swift dodává začínajícím i zkušeným programátorům mocný, ale zároveň velmi přívětivý nástroj pro psaní moderních aplikací pro systémy zařízení od společnosti Apple. Cílem této práce je charakterizovat vývojové prostředí Xcode, rozebrat využití jednotlivých nástrojů na jednoduché aplikaci psané v jazyce Swift a postupnými, podrobně vysvětlenými kroky, uvést čtenáře do programování pro systém iOS.
Klíčová slova: iOS; Apple; Xcode; Swift
Název práce: Integrated Development Environemt for iOS applications written in Swift
Autor(ka) práce: Holka, Tomáš
Vedoucí práce: Pecinovský, Rudolf
Oponenti práce: Oraný, Vladimír
This bachelor thesis deals with integrated development environment called Xcode, which, together with the new Swift language, provides both beginner and experienced programmers with a powerful but also very useful tool for writing modern applications for Apple systems. The aim of this thesis is to characterize the Xcode development environment, to analyze the use of individual tools demonstrated on a simple application written in Swift language and to introduce the reader into programming for iOS with step-by-step instructions.
Klíčová slova: Swift; iOS; Apple; Xcode

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika