Marketingová kampaň pojišťovny na sociálních sítích

Název práce: Marketingová kampaň pojišťovny na sociálních sítích
Autor(ka) práce: Pištorová, Sára
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Mužík, Pavel
Bakalářská práce Marketingová kampaň pojišťovny na sociálních sítích se zabývá použitím sociálních sítí v marketingové komunikaci firem. Teoretická část poskytuje ucelený pohled na výhody využívání sociálních sítí jako marketingového nástroje a popisuje proces tvorby kampaně v jejich prostředí. Cílem práce je připravit marketingovou kampaň pro pojistný produkt v prostředí vybraných sociálních sítí (Facebook a Instagram) a tuto kampaň následně realizovat, zhodnotit její průběh a vyhodnotit, zda bylo dosaženo stanovených cílů. Součástí práce je rovněž provedená kvantitativní obsahová analýza, která zkoumá komunikační aktivity konkurenčních značek na Facebooku. Na základě zjištěných výsledků budou navržena doporučení pro budoucí kampaně dané společnosti, která by měla pomoci zvýšit efektivitu firmy v komunikaci na vybraných sociálních sítích.
Klíčová slova: marketing; sociální sítě; online kampaň; Facebook; Instagram
Název práce: Marketing campaign of the insurance company on social networking sites
Autor(ka) práce: Pištorová, Sára
Vedoucí práce: Stříteský, Václav
Oponenti práce: Mužík, Pavel
The bachelor s thesis Marketing campaign of the insurance company on social networking sites analyses the application of social networks in marketing communication of companies. The theoretical part provides a comprehensive overview of the benefits connected to the use of social networks as a marketing tool and describes the process of creating a marketing campaign on social networks. The aim of this thesis is to prepare a marketing campaign for an insurance product on selected social networks (Facebook and Instagram), to implement this campaign and evaluate its progress and if the set of the main objectives have been achieved. Part of this thesis comprises of a quantitative content analysis that examines the communication activities of main competitors on Facebook. Based on the found results, recommendations for future company s campaigns will be proposed to help increase the efficiency in communication on selected social networks.
Klíčová slova: Instagram; social networks; online campaign; marketing; Facebook

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská