Vývoj produktu stavebního spoření v ČR

Název práce: Vývoj produktu stavebního spoření v ČR
Autor(ka) práce: Brothánková, Kamila
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
Bakalářská práce na téma Vývoj produktu stavebního spoření v ČR se zabývá základními charakteristikami stavebního spoření, popisuje současné podmínky produktu na trhu, prognózy jeho budoucího vývoje a zmíněn je i jeho původní účel založení - řešení bytové situace. V první části je vymezen zákon o stavebním spoření spolu s vlivem jeho dosavadních změn a popsány jsou i smlouva o stavebním spoření, čerpání státní podpory a hlavní problémy s účelovostí produktu. Tato část také vymezuje jednotlivé pojmy, které jsou použity ve zbylých částech práce, velice podrobně popisuje jednotlivé fáze stavebního spoření a jeho výhodné a stabilní podmínky. Druhá část se zabývá obecným popisem jednotlivých stavebních spořitelen a jimi nabízenými spořicími i úvěrovými tarify na finančním trhu. Poslední část je zaměřena na stavební spoření v současnosti a na jednotlivé prognózy vývoje podle sousedních států, které by pro stavební spoření v ČR mohly být inspirací.
Klíčová slova: stavební spoření; stavební spořitelny; úvěr ze stavebního spoření; překlenovací úvěr; tarif; úroková sazba
Název práce: Development of building savings product in the Czech Republic
Autor(ka) práce: Brothánková, Kamila
Vedoucí práce: Daňhel, Jaroslav
Oponenti práce: Fleischmann, Luboš
This bachelor thesis deals with development of a building savings product in the Czech Republic. It introduces basic characteristics of the product, describes current market conditions and prognoses for its future development and mentions a former purpose of its establishment, which was housing issues solution. The theoretical part firstly introduces the Building Savings Act and changes that were implemented on it so far. It also describes a building savings contract, conditions for state financial aid, problems related to purposefulness of the product, defines the terminology used in this thesis and describes individual parts of the product and its advantageous conditions. Later it provides a general description of individual building societies and the building savings products offered by them. In the applicative part of the thesis, a current state of the building savings product is presented and future development prognoses for neighbouring countries are demonstrated.
Klíčová slova: building savings; building societies; building savings loan; bridging loan; building savings product; interest rate

Studijní program / obor: Finance a účetnictví/Finance
Fakulta: Fakulta financí a účetnictví