Vizuální jazyk audiovizuálního díla

Název práce: Vizuální jazyk audiovizuálního díla
Autor(ka) práce: Wankeová, Josefina
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Mezuláník, Radek
Ve své práci se věnuji tématu vizuální složky filmového díla. Cílem práce je shrnout a představit základní postupy vizuálního vyprávění se zaměřením na audiovizuální dílo - konkrétně film. Objasňuji obecné zásady tvorby filmového obrazu a komponování s cílem sdělit nějakou informaci. Dále uvádím příklady jejich využití v již existujících audiovizuálních dílech. V této práci se také budu zabývat vlivem těchto konkrétních filmařských postupů na diváka a následně je prakticky aplikuji při tvorbě vlastního snímku.
Klíčová slova: kompozice; Vizuální vyprávění; barva; film; záběr; režie
Název práce: Visual storytelling in the audiovisual medium
Autor(ka) práce: Wankeová, Josefina
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Mezuláník, Radek
This bachelor thesis concentrates on visual storytelling of a film. The aim of the paper is to summarize and present the basic methods of visual storytelling with the focus on audio-visual medium - namely a film. The paper explains the general principles of creating a film shot and cinematic composition and presents examples of their use in already existing works. The paper deals with the influence of these specific filmmaking methods on cinema audience. These methods will be afterwards practically used during the creation of my own film.
Klíčová slova: directing; colour; film; composition; visual storytelling; film shot

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky