Zavedení 3D tiskárny do malého podniku

Autor(ka) práce: Kodejšová, Jana
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Novotný, Ota
Tato práce se zabývá zavedením 3D tiskárny do malého podniku. Teoretická část se zabývá technologií 3D tisku, typy 3D tiskáren, dále zde jsou uvedeny základní materiály vhodné pro 3D tisk. Praktická část se věnuje pořízení 3D tiskárny do podniku, který se zabývá ser-visem a prodejem jízdních kol a dalších cyklistických potřeb. Zde jsou kromě výběru nej-vhodnější 3D tiskárny pro tento podnik také uvedeny příklady konkrétních dílů, které by si tento podnik pro svou potřebu mohl vytisknout. Celá práce je zakončena zhodnocením in-vestice do 3D tiskárny, zdali se pořízení tomuto konkrétnímu podniku vyplatí.
Klíčová slova: 3D tisk; servis jízdních kol; náhradní díly; podnik; investice
Název práce: Implementation of a 3D printer into a small business
Autor(ka) práce: Kodejšová, Jana
Vedoucí práce: Bruckner, Tomáš
Oponenti práce: Novotný, Ota
This thesis deals with the implementation of a 3D printer into a small business. The theoret-ical part deals with technology of 3D printing, types of 3D printers, as well as basic materi-als suitable for 3D printing. The practical part is devoted to the purchasing of a 3D printer for this company that deals with the service and the supply of bicycles and other cycling needs. There is chosen the most suitable 3D printer for this business, and there are also ex-amples of specific parts that this business could print. All work ends with an evaluation of the investment in the 3D printer, checking whether the acquisition of this company will pay off.
Klíčová slova: investment; spare parts; business; 3D printing; bicycle service

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika