Analýza facebookových stránek českých vysokých škol

Název práce: Analýza facebookových stránek českých vysokých škol
Autor(ka) práce: Salnikov, Alexey
Vedoucí práce: Chudán, David
Oponenti práce: Pavlíček, Antonín
Tato bakalářská práce je tvořena ze čtyř části. První část popisuje současný stav internetové populace v České Republice: počet uživatelů internetu v různých věkových kategoriích, jejích vzdělání, jakou část v internetové populaci zaujímá uživatele Facebooku. Účelem druhé části ukázat, jaké sociální sítě jsou nejvíc populární u českého obyvatelstva. V třetí části napsán detailní návod na dva nástroje - Netvizz a Gephi, které slouží k analýze facebookových stránek, skupin, událostí a míst. Poslední část je praktická část, ona je zaměřena na identifikaci oficiálních facebookových stránek českých státních vysokých škol a následnou analýzu těchto stránek pomocí nástrojů, které byly určované v třetí časti práce.
Klíčová slova: sociální sítě; Facebook; Netvizz; internetová populace; analýza stránek vysokých škol
Název práce: Analysis of university pages on Facebook
Autor(ka) práce: Salnikov, Alexey
Vedoucí práce: Chudán, David
Oponenti práce: Pavlíček, Antonín
This bachelor thesis is made up from four parts. The first part describes the current state of the internet population of Czech Republic: the number of Internet users in different age categories, their education, what part of the Internet population is occupied by Facebook users. The main purpose of the second part is to show what social networking services are the most popular for Czech population. In the third part, there is a detailed instruction on two tools - Netvizz and Gephi, which are used to analyze facebook pages, groups, events and places. The last part is a practical part, it is focused on the identification of official state university pages on Facebook and the subsequent analysis of these pages by using the tools that were defined in the third part of the thesis.
Klíčová slova: Netvizz; internet population; Facebook; social networking services; analysis of university pages

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství