Srovnání reportingových aplikací pro mobilní zařízení

Název práce: Srovnání reportingových aplikací pro mobilní zařízení
Autor(ka) práce: Stejskal, Karel
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Novotný, Ota
Bakalářská práce se zaměřuje na trh mobilních zařízení a možnosti jejich využití pro prezentaci klíčových podnikových dat pomocí reportingových aplikací. Cílem práce je poskytnout ucelený pohled na trh jak mobilních zařízení, tak i dostupných reportingových aplikací komerčních dodavatelů, kteří hrají zásadní roli v tomto segmentu. Dále pak srovnání těchto aplikací pomocí vícekriteriálního hodnocení na základě sestaveného seznamu kritérií a určení nejvhodnější aplikace, která v tomto srovnání získala nejvyšší hodnocení. Konečným výstupem je tabulka porovnávaných aplikací obsahující přidělená hodnocení u jednotlivých kritérií. Práce slouží k základní orientaci na trhu mobilních reportingových aplikací. Výsledky srovnání jednotlivých aplikací mohou být užitečným zdrojem informací pro společnosti, které plánují jejich integraci v podnikovém informačním systému.
Klíčová slova: Business Intelligence; mobilní zařízení; aplikace; reporting; QlikView; Power BI; Tableau
Název práce: Comparison of reporting applications for mobile devices
Autor(ka) práce: Stejskal, Karel
Vedoucí práce: Šedivá, Zuzana
Oponenti práce: Novotný, Ota
This bachelor thesis focuses on the mobile devices market and the possibilities of their use for presentation of key business data using reporting applications. The goal of the thesis is to provide a comprehensive view of the mobile devices market as well as available reporting applications of commercial suppliers who play a crucial role in this segment. Then compare these applications using a multi-criteria evaluation based on a list of criteria and determine the most suitable application that has received the highest rating in this comparison. The final output is a table of compared applications with the ratings assigned to the individual criteria. The thesis serves as a basic orientation in the mobile reporting applications market. Application comparison results can be a useful source of information for companies planning to integrate them into their enterprise information system.
Klíčová slova: Business Intelligence; mobile device; application; Tableau; reporting; QlikView; Power BI

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky