Vývoj ve fotografii a videu a jeho vliv pro vznik timelapse

Název práce: Vývoj ve fotografii a videu a jeho vliv pro vznik timelapse
Autor(ka) práce: Ciml, Michal
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Juračka, Petr Jan
Bakalářská práce se zabývá zmapováním historie ve fotografii a videu a jejím významem pro vývoj specifické fotografické techniky - timelapse (časosběrného videa). V práci se detailněji rozebírá kompozice a její pravidla v aplikaci na tvorbu timelapse. Dále je zde definován postup tvorby dle autora této práce a jeho zkušeností. Autor čerpá mimo jiné i z informací od světově známého autora timelapse Gunthera Wegnera, se kterým se několikrát osobně setkal. Čtenář této práce by měl získat povědomí o historii, kompozici a tvorbě timelapse. Rovněž by měla být práce zdrojem informací, pomocí kterých může i laik vytvořit svůj první timelapse a měla by mu pomoci vyvarovat se při tom základních chyb začátečníka.
Klíčová slova: FPS; Slider; Adobe Ligthroom; LRTimelapse; Shot; Timelapse
Název práce: Progress in photography and video and its impact for origin of timelapse
Autor(ka) práce: Ciml, Michal
Vedoucí práce: Truhlář, Filip
Oponenti práce: Juračka, Petr Jan
The bachelor thesis deals with history of photography and video and its importance for the development of a specific photographic techniques - time lapse video. The thesis discusses in more detail the composition and its rules in timelapse creation. Further, a procedure of making according to the author of this thesis and its experience are presented. The author draws on, among other things, information from Gunther Wegner, the world-known timelapse author, whom he met several times personally. The reader of this work should gain awareness of the history, composition and timelapse creation. The thesis should also be a source of information by which also a layman can create his first timelapse and should help him to avoid basic mistakes of a beginner.
Klíčová slova: Timelapse; Slider; LRTimelapse; FPS; Shot; Adobe Ligthroom

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi