Zásady grafického designu a jejich aplikace na příkladu balení výběrové kávy

Název práce: Zásady grafického designu a jejich aplikace na příkladu balení výběrové kávy
Autor(ka) práce: Tsitova, Darya
Vedoucí práce: Dědic, Filip
Oponenti práce: Phung, Hyu Nghia
Bakalářská práce je zaměřena na studii hlavních zásad při tvorbě obalového designu. V teoretické části se věnuji pojmu obalový design v segmentu výběrové kávy a grafickým principům, které se na obal dají aplikovat. V praktické části tyto principy následné uplatňuji při redesignu grafické identity pro balení značky výběrové kávy. Součástí praktické části je také analýza stavu konkrétních obalů na pražském trhu v daném odvětví.
Klíčová slova: výběrová káva ; positioning; grafický design; obal; obalový design
Název práce: Main principles in creation of packaging design
Autor(ka) práce: Tsitova, Darya
Vedoucí práce: Dědic, Filip
Oponenti práce: Phung, Hyu Nghia
This thesis is focused on study of the main principles in creation of packaging design. The theoretical part is dealt with the concept of packaging design in the selective segment of speciality coffee and graphic design principles that can be applied to this packaging. The practical part these principles are studied to redesign graphic identity for the package design of the selective brand of speciality coffee. One section of the practical part is also the analysis of the state of concrete packaging on the Prague market in the given segment.
Klíčová slova: graphic design; speciality coffee; package; positioning; packaging design

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky