Vizuální styly filmových festivalů

Název práce: Vizuální styly filmových festivalů
Autor(ka) práce: Terekhova, Margarita
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Phung, Hyu Nghia
Zaměřením teto bakalářské práce je předvést filmové festivaly probíhající v České republice a prozkoumat jejích vizuální styl za posledních 3 až 5 let. Cílem bude nejen vytvořit rozsáhlou přehlídku grafických a audiovizuálních výstupů jednotlivých akcí, ale i pochopit, na jakém vizuálním stylu jsou založeny, jaké využívají grafické prvky, techniky, pravidla kompozice. Dalším cílem této práce je na základě získaných poznatků vytvořit nový jednotný vizuální styl festivalu krátkých studentských filmů oboru Multimédia v ekonomické praxi na VŠE, Multifest. V teoretické části jsou popsány základní terminy, které s tímto tématem souvisí, a důvody, proč je v současné době vizuální identita důležitá. V teto části je také uveden historický přehled českých festivalových a filmových plakátů. V analytické části se zkoumá vizuální styl současných filmových festivalů v České republice, se zaměřením mimo jiné na malé studentské festivaly českých vysokých škol. Pomocí popisu a obrazového doprovodu se tak vytváří přehled evolice a trendů grafického designu v teto oblasti. Praktická část se soustředí na tvorbu nového sjednoceného vizuálního stylu festivalu Multifest. V této části jsou kompletně popsány jednotlivé kroky při vypracovávání nového vizuálního stylu festivalu, od stanovení cílů přes zkoumání cílových skupin a návrhy, až k finální tvorbě všech potřebných grafických a audiovizuálních výstupů.
Klíčová slova: filmové festivaly; vizuální styl; studentský filmový festival; filmový plakát; vizuální identita
Název práce: Visual identities of film festivals
Autor(ka) práce: Terekhova, Margarita
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Phung, Hyu Nghia
This bachelor's thesis aims to present film festivals taking place in the Czech Republic, as well as to take a closer look at their visual identity during the last 3 up to 5 years. I would like to create an extensive overview of the graphic and audiovisual creations of each event, but also to understand, how they have been made and what graphic elements, techniques and composition rules have been used. This work is also intended to use gathered information in order to to create a new unified visual identity of Multifest - a short film festival featuring movies shot by multimedia students at the University of Economics in Prague. In the theoretical part of the thesis I elaborate the basic theme-related terms, and explain why visual identity is that important nowadays. I also offer a historical overview of the Czech movie and festival posters. In the analytical part I explore the visual identities of film festivals currently taking place in the Czech Republic. I focus on the local student film festivals. Descriptions involving visual materials are to create a brief outline of the evolution and main trends of graphic design in the field. The practical part focuses on creating a new unified visual identity for the Multifest Festival. This part extensively describes the particular workflow steps in creating the new identity, from setting the goals via target groups research and drafting, to final creation of the necessary graphic and audio materials.
Klíčová slova: film poster; film festivals; visual style; student film festival; visual identity

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky