Softwarové možnosti při tvorbě filmových titulků

Název práce: Softwarové možnosti při tvorbě filmových titulků
Autor(ka) práce: Kubíček, Petr
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Truhlář, Filip
Tato práce se zabývá filmovými titulky, které jsou součástí každého filmu. Cílém práce je srovnání efektivnosti tří programů při tvorbě titulků. Teoretická část práce je věnována historii vývoje tvorby titulkových sekvencí, jednotlivým prvkům, se kterými se pracuje při výrobě titulkových sekvencí, a trendům v moderní titulkové tvorbě. V praktické části srovnávám tři grafické programy Cinema 4D, After Effects a Element 3D při práci s 3D textem. Srovnání jsem provedl při výrobě totožné animace titulku., kritériem byl čas, intuitivita ovládání a ekonomická náročnost. Tímto srovnáním jsem zjistil, že nejvhodnějším programem pro práci s 3D textem je Element 3D.
Klíčová slova: 3D grafika; filmové titulky; After Effects; Cinema 4D; Element 3D; Ray-traced 3D
Název práce: Software for creating movie title sequence
Autor(ka) práce: Kubíček, Petr
Vedoucí práce: Bubeníček, Jan
Oponenti práce: Truhlář, Filip
This Paper is focused on title sequences that are part of every movie. The goal of the thesis is to compare the effectiveness of three graphic programs in creating film titles. The theoretical part is devoted to the history of creating titles, individual elements involved in the production of titles, and trends in modern titles. In the practical part I worked with three different graphics programs Cinema4D, After Effects, Element 3D and I tried to compare them based on three areas while I was creating the exact same title sequence in each one of them. The three areas that I was comparing them in are: how long it took me to make the title, how easy and intuitive the controls of the software are, and the cost effectiveness. By this comparison I reached to the conclusion that the best suitable graphic program for creating title sequence and working with 3D text would be Element 3D.
Klíčová slova: 3D graphics; movie title sequences; After Effects; Cinema 4D; Element 3D; Ray-traced 3D

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Multimédia v ekonomické praxi
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky