Název práce: Vizuální styl státních institucí na příkladu Ministerstva práce a sociálních věcí
Autor(ka) práce: Čápová, Zuzana
Vedoucí práce: Horný, Stanislav
Oponenti práce: Souralová, Veronika
Tato diplomová práce se zabývá firemní identitou, firemním designem a firemní image neboli jednotným vizuálním stylem. Z hlediska teorie grafického designu je kladen důraz na logo, barevnost, vhodné použití tvarů, typografii a kompozici. Teoretické poznatky jsou poté aplikovány při analýze a zhodnocení vizuálního stylu všech českých ministerstev, práce obsahuje také několik doporučení a návrhů na zlepšení. K vypracování byl proveden i monitoring obdobných institucí v zahraničí. Závěrečná část práce představuje autorčin návrh grafického manuálu jednotné vizuální identity české státní správy.
Klíčová slova: státní správa; logo; grafický manuál; Ministerstvo práce a sociálních věcí; jednotný vizuální styl
Název práce: Corporate identity of government institutions exemplified by Ministry of Labour and Social Affairs of the Czech republic
Autor(ka) práce: Čápová, Zuzana
Vedoucí práce: Horný, Stanislav
Oponenti práce: Souralová, Veronika
The thesis deals with corporate identity, corporate design and corporate image of the Czech government institutions. Special attention is paid to logo, using colours or shapes, typography and composition in terms of theory of graphic design and comparision of foreign examples. In its conclusion the thesis presents graphic manual of a government corporate identity as a proposal to the future.
Klíčová slova: corporate identity; logo; government institutions; corporate design; graphic manual

Studijní program / obor: Ekonomika a management/Arts Management
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky