Webová aplikace pro zobrazení stavu výrobního podniku

Název práce: Webová aplikace pro zobrazení stavu výrobního podniku
Autor(ka) práce: Melena, Jan
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
V dnešním světě moderních technologií je neustálý tlak na inovace v průmyslových odvětvích. Ať už se jedná o elektronizaci výroby, modernizaci strojů, zvyšování efektivity pracovníků nebo vymýšlení nových postupů ve výrobě. K této části neodmyslitelně patří nové způsoby, jak vizualizovat dostupná data podniku. V této bakalářské práci proto popisuji inovativní řešení vizualizace dat z výrobního podniku za použití moderních technologií pro rychlý vývoj, nasazení a budoucí rozšiřitelnost ať už o funkcionalitu, nebo na jiný typ podniku. Výstupem je funkční webová aplikace pro vizualizaci dat z výrobního podniku. Ta jsou tříděna ve dvou úrovních. První je podle výrobní linky, druhá třídí data podle externí aplikace, pro která jsou vizualizována. Aplikace je určena pro management, který má díky tomu neustálý přehled o stavu výrobního podniku. Tato práce je koncipována jako ukázka návrhu a implementace moderní webové aplikace, která je stavěna na Single-page principu za použití Angular frameworku, v době psaní ve verzi 4.0. Cílem není zdokumentovat vývoj, nýbrž nastínit, jak Single-page aplikace fungují a jejich praktické využití na ukázkovém projektu.
Klíčová slova: vývoj webové aplikace; moderní technologie; Single-page aplikace; JS framework; Angular; TypeScript
Název práce: web application for manufacturing company's data visualization
Autor(ka) práce: Melena, Jan
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
In today's world of modern technologies is a need for constant improvements in industry. It can vary from computerization of production, machine modernization to increasing personnel efficiency and creating new methods in production. Visualization of production data is part of this category. Therefore, this thesis describes innovative solution for production data visualization using modern technologies for rapid development, implementation and future updates of new functionality or even new type of industry aim altogether. Result of this thesis is a working web application prototype of data visualization for manufacturing company. These data are sorted by two dimensions. First one is sorted by the production line. Second one sorts data by external application for which they are displayed. This application is intended for management that will have a continual overview of the state of production. This thesis is an illustration of a web application development based on modern technologies and principles such as Single-page approach using Angular 4.0 framework. The goal is not writing a product documentation, but simply to describe a Single-page application and a showcase of this new approach of building modern websites.
Klíčová slova: Angular; web application development; modern technologies; Single-page application; JS framework; TypeScript

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství