mHealth a IoMT ve vrcholovém sportu

Název práce: mHealth a IoMT ve vrcholovém sportu
Autor(ka) práce: Zenkl, Lukáš
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
Bakalářská práce je zaměřena na návrh implementace mHealth a IoMT prvků do tréninku bojových sportů na závodní a vrcholové úrovni. Hlavním cílem této bakalářské práce je návrh implementace mHealth pro vrcholový sport za účelem zvýšení výkonnosti, kvalitnější regenerace a tím i předcházení zranění. V práci je nejprve definován pojem mHealth a jeho pozice v moderním zdravotnictví, dále také pojmy IoT, IoMT a jejich dopad na zdravotnictví. Ve druhé části jsou vymezeny pojmy mHealth, IoMT a jejich pozice ve vrcholovém sportu. Další část se věnuje důležitému dílčímu cíli, kterým je analyzovat povědomí a využívání moderních technologií ve vrcholovém sportu. Na základě výsledků této analýzy je v další části navržena samotná implementace. Poslední část se věnuje vyhodnocení úspěšnosti implementace a přínosům pro sportovce.
Klíčová slova: zařízení; vrcholový sport; monitorování; mHealth; Android; IoMT; implementace; aplikace; zdraví a fitness; IoT
Název práce: mHealth a IoMT in professional sports
Autor(ka) práce: Zenkl, Lukáš
Vedoucí práce: Potančok, Martin
Oponenti práce: Smutný, Zdeněk
The following bachelor thesis is focused on implementation proposal of mHealth and IoMT elements for professional martial arts. The main aim of this bachelor thesis is the proposal of mHealth implementation for professional sports in order to increase performance, better regeneration and thus prevent injury. The first section of this thesis discusses the main concepts behind mHealth, IoT, and IoMT technologies. Followed by the role of mHealth in modern healthcare, and the impacts of IoT and IoMT within the current healthcare field. The second part of theses delimits mHealth, IoMT technologies, as well as defines their roles within professional sports. The next part analyses the current overall awareness and use of these modern technologies within the field of sports. Based on the results of this analysis, the implementation itself is proposed in the next part. The last part deals with the evaluation of the success of the implementation and the benefits for the athletes.
Klíčová slova: professional sports; IoMT; health and fitness; implementation; device; monitoring; mHealth; IoT; Android; application

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky