Analýza sortimentu společnosti Opel Southeast Europe LLC

Autor(ka) práce: Kalousová, Lada
Vedoucí práce: Vávra, Oldřich
Oponenti práce: Zahel, Tomáš
Diplomová práce se věnuje analýze sortimentu společnosti Opel Southeast Europe LLC. Konkrétně se práce zaměřuje na český a slovenský trh. V první části práce se autorka věnuje teoretické základně, na kterou navazuje část praktická. Další část, tedy část praktická, obsahuje popis společnosti, analýzu jejího mikroprostředí a makroprostředí, a to za využití Porterovy analýzy 5 sil a PESTEL analýzy. Následuje seznámení s jednotlivými modely značky Opel, které jsou v další části analyzované z pohledu konkurenčního srovnání, analýzy segmentu, ve kterém modely působí a cenového srovnání. Na tuto část navazuje shrnutí důležitých poznatků plynoucích z analýzy sortimentu společnosti. V závěru praktické části je nastíněn stručný návrh na lokalizaci nabídky, která by mohla pomoci zvýšit prodeje na výše zmíněných trzích.
Klíčová slova: automobilový průmysl; sortiment; cenové srovnání; marketing; konkurence
Název práce: Product range analysis of Opel Southeast Europe LLC
Autor(ka) práce: Kalousová, Lada
Vedoucí práce: Vávra, Oldřich
Oponenti práce: Zahel, Tomáš
The thesis is devoted to product range analysis of Opel Southeast Europe LLC. This paper is focused on Czech and Slovak market. In the first part, author starts with theoretical base, which is followed by a practical part. The next part includes a description of company, analysis of micro and macro environment through Porter's five forces analysis and PESTEL analysis. There is also a description of various Opel models, which are further analyzed in terms of competitive comparison, segment analysis, in which models are offered and price comparison. This part is followed by a summary of major findings arising from analysis of the company's range. At the end of the practical part there is a brief proposal to locate offers that could help increase sales on mentioned markets.
Klíčová slova: product range; marketing; competition; automotive; price comparison

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra marketingu