Nástroje pro interakci uživatelů v rámci komunitního studijního webu

Název práce: Nástroje pro interakci uživatelů v rámci komunitního studijního webu
Autor(ka) práce: Krejčí, Filip
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Hradil, Jiří
Práce se zabývá problematikou návrhu a tvorby vhodného uživatelského prostředí pro interakci uživatelů na studentstkých portálech sloužících pro sdílení informací. Takové prostředí umožní studentům jednoduše sdílet a čerpat informace, hodnotit obsah a rychle komunikovat v prostředí studentského portálu. Práce se také věnuje způsobům jak u uživatelů podnítit aktivitu. Hlavním cílem je návrh a vývoj základních komponent, které slouží k interakci a komunikaci uživatelů a jsou vhodné pro použití v prostředí studentských komunitních portálů. Pro nalezení optimálního řešení obsahuje práce analýzu komunitních portálů a dalších webových stránek určených pro sdružování informací vhodných pro studenty vysokých škol. Součástí je také definování požadavků na základní komponenty, vycházející z analýzy již existujících stránek. Jedná se o chat (messenger), hodnocení obsahu, komentáře a systém pro notifikování. Pro správné fungování je k vývoji využito nejnovějších technologií a přístupů k návrhu a implementaci. Tyto technologie zaručí kvalitní optimalizaci, zabezpečení a současně s tím nesníží výslednou funkcionalitu a použitelnost komponent. Návrh a vývoj je představen v rámci tvorby nové webové aplikace Primát.cz. Dále je představena myšlenka projektu a vize, které by se měly v budoucnu naplnit. Kromě toho jsou v práci uvedeny důvody, které vedly k rozhodnutí úplného přepracování webových stránek místo pouhé aktualizace či částečné přestavby. Výsledkem jsou uvedené a detailně popsané funkční komponenty a představení jejich funkcionality v prostředí aplikace Primát.cz.
Název práce: Tools designed for user interaction within student community website
Autor(ka) práce: Krejčí, Filip
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Hradil, Jiří
The thesis deals with the design and creation of an appropriate user environment for user interaction on student information sharing portals. Such an environment will allow students to share and draw information, evaluate content, and communicate quickly in the student portal environment. The work also focuses on ways to engage users in activity. The main goal is the design and development of basic components that serve to interact and communicate with users and are suitable for use in student community portals. In order to find the optimal solution, the work includes analysis of community portals and other websites designed to gather information suitable for university students. It also includes defining the requirements for the basic components, based on the analysis of existing pages. Chosen component is a messenger, content rating, comments, and notification system. For the proper functioning, the latest technology and approaches to design and implementation are used in development. These technologies guarantee high-quality optimization, security and, at the same time, do not reduce the resulting functionality and usability of the components. Design and development is introduced in the creation of a new web application Primát.cz. The idea of the project and the vision that should be fulfilled in the future is presented. In addition, there are reasons for the decision to completely redesign the website instead of just updating or partially rebuilding it. The results are the described and detailed functional components and the introduction of their functionality in the environment of Primát.cz.

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství

Datum zadání práce: 11. 10. 2016