Ocenění vybrané komerční banky

Název práce: Ocenění vybrané komerční banky
Autor(ka) práce: Hessová, Barbora
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Kuchyňa, Pavel
Uvedená práce se věnuje oceňování bank. V teoretické části shrnuje specifika bank jakožto subjektů ocenění a uvádí nejčastěji používané metody oceňování bank. V praktické části je provedeno ocenění vybrané komerční banky, kterou je J & T BANKA, a.s. Hlavní kroky vedoucí ke stanovení tržní hodnoty banky jsou provedení finanční analýzy, strategické analýzy, sestavení finančního plánu a závěrečné stanovení hodnoty pomocí výnosové metody a cenového obligačního modelu.
Klíčová slova: Strategická analýza; Banka; Oceňování; Finanční analýza; Finanční instituce; J & T BANKA, a.s.
Název práce: Valuation of a Commercial Bank
Autor(ka) práce: Hessová, Barbora
Vedoucí práce: Hrdý, Milan
Oponenti práce: Kuchyňa, Pavel
This diploma thesis is dedicated to the bank valuation. In the theoretical part all specifications of bank as a subject of valuing and also usual methods of bank valuation are mentioned. The practical part provides valuation of chosen commercial bank which is J & T BANKA, a.s. The main steps to find bank market value are financial analysis, strategic analysis and financial plan. At the end the value is determined by income based valuation and bond pricing model.
Klíčová slova: Valuation of banks; Bank; Financial analysis; Strategic analysis; J & T BANKA a.s.

Fakulta: Fakulta financí a účetnictví
Katedra: Katedra financí a oceňování podniku

Datum zadání práce: 21. 9. 2016
Datum podání práce: 31. 5. 2017