Webová prezentace sportovního oddílu

Název práce: Webová prezentace sportovního oddílu
Autor(ka) práce: Korčák, Jiří
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Vodňanský, Daniel
Tato bakalářská práce se zabývá analýzou sportovního oddílu, která vytváří podkladové informace, a následnou tvorbou webové prezentace pro něj Získané informace zahrnují situaci klubu, důvody k tvorbě nového webu i detaily o uživatelích. Následně je vytvořen návrh, s ohledem na konkurenční webové stránky jiných klubů, a shrnutí důležitých aspektů. Součástí práce je také analýza Content management systémů, jejich porovnání a výběr nejvhodnějšího pro daný úkol. Tento vybraný systém je dále rozšiřován, aby splňoval požadavky klubu a jeho funkčnost odpovídala nárokům. S ohledem na reprezentativnost vzhledu se vybírá vhodná šablona a upravuje se. Práce popisuje jednotlivá rozšíření, která byla využita a jejich vlastní nastavení. V poslední části se v krátkosti zabývá optimalizací pro vyhledávače. Webové stránky pak slouží jako webové prezentace pro sportovní oddíl a tato práce jako výpis potřebných informací a nutných kroků k jejímu vytvoření.
Klíčová slova: Webová prezentace; Tvorba webu; Content Management System; Wordpress; Sportovní oddíl
Název práce: Web presentation of a sports club
Autor(ka) práce: Korčák, Jiří
Vedoucí práce: Vojíř, Stanislav
Oponenti práce: Vodňanský, Daniel
This bachelor thesis deals with the analysis of the sports club, which creates background information, and the subsequent creation of a web presentation for it. The obtained information includes the situation of the club, the reasons for creating a new website and details about the users. Subsequently, a web design is created, taking a look on the competing websites of other clubs, and a summary of important aspects. Part of the thesis is also the analysis of Content management systems, their comparison and selection of the most suitable for the given task. This selected system is further expanded to meet the club's requirements and its functionality. Considering the representativeness of the appearance, a suitable template is selected and edited. The thesis describes the individual extensions and plugins that were used and their own settings. In the last part, it briefly deals with search engine optimization. The website then serves as a web presentation for the sports club and this work as a listing of the necessary information and the necessary steps to create it.
Klíčová slova: Web presentation; Website creation; Sports club; Content management system; Wordpress

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství