Analýza využívanosti modelu Schema.org

Název práce: Analýza využívanosti modelu Schema.org
Jazyk práce: Slovensky
Bakalárska práca sa zaoberá využívaním sémantického modelu schema.org. Teoretická časť pojednáva o štruktúre sémantického webu a o využití modelu schema.org spolu s dátovými formátmi Microdata, RDFa a JSON-LD. V praktickej časti je na základe dát extraktovaných z webového crawlu z novembra 2017 analyzovaná miera využitia modelu schema.org v porovnaní s inými sémantickymi modelmi ako aj využívanosť samotných schema.org typov a rozšírení v rámci dátových formátov Microdata, RDFa a JSON-LD.
Klíčová slova: sémantický model; schema.org; web data commons; RDFa; Microdata; JSON-LD
Název práce: Analýza využívanosti modelu Schema.org
Jazyk práce: Slovensky
Bakalářska práce se zabýva využívaním sémantického modelu schema.org. Teoretická část pojednáva o struktuře sémantickeho webu a o využití modelu schema.org spolu s dátovými formáty Microdata, RDFa a JSON-LD. V praktické části je na základě dat extrahovaných z webového crawlu z listopadu 2017 analyzovaná míra využití modelu schema.org v porovnání s jinými sémantickými modely, ale také i využívanost samotných schema.org typu a rozšíření v rámci dátových formátu Microdata, RDFa a JSON-LD.
Klíčová slova: schema.org; RDFa; Microdata; JSON-LD; web data commons; sémantický model
Název práce: Analysis of schema.org utilization
Jazyk práce: Slovensky
This bachelor thesis focuses on utilization of semantic model schema.org on the web. The theoretical part is describing structure of semantic web and implementation of schema.org within the data formats Microdata, RDFa and JSON-LD. Practical part provides analysis of utilization of schema.org in comparison to other semantic models as well as usage of schema.org’s types and extensions within data formats Microdata, RDFa and JSON-LD, based on data extracted from a web crawl from November 2017.
Klíčová slova: JSON-LD; Microdata; web data commons; schema.org; semantic model; RDFa

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Aplikovaná informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky
Katedra: Katedra informačního a znalostního inženýrství