Podpora spolupráce v prostředí Office 365 Enterprise E3

Autor(ka) práce: Csepcsar, Kristian
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fortinová, Jana
Cílem této bakalářské práce je zjistit, zda prostředí Office 365 Enterprise E3 vyhovuje požadavkům na realizaci spolupráce i na její řízení. Tento cíl je realizován posloupností několika provázaných kroků. První kapitola práce má za cíl uvést čtenáře do problematiky spolupráce a seznámit jej s relevantními zdroji, které se touto tématikou zabývají. Nedílnou součásti úvodu je stručné představení prostředí Office 365 Enterprise E3. V další kapitole je zkoumána spolupráce jako taková a jsou definovány dílčí prvky spolupráce a jejich specifika. Následně je zkoumána spolupráce v rámci informačního prostředí. Tato kapitola popisuje, jakým způsobem IT prostředky podporují spolupráci a jaké jsou požadavky na tyto systémy. Cílem této bakalářské práce je popsat jakým způsobem prostředí Office 365 Enterprise E3 vyhovuje těmto požadavkům a následně vyhodnotit do jaké míry tyto požadavky splňuje. V následující kapitole je proto v jednoduché nominální škále kvantitativně ohodnoceno vyhovění těmto požadavkům, toto hodnocení je také doplněno o kvalitativní hodnocení na základě autorových zkušeností s tímto prostředím. Výsledkem práce je charakteristika úrovně, do jaké míry toto prostředí podporuje spolupráci a její řízení. Tato práce může být přínosná především manažérům a vedoucím pracovníkům organizací jakéhokoliv zaměření a velikosti, kteří hledají vhodné způsoby, jak efektivně podpořit spolupráci v rámci organizace prostřednictví informačních technologií. Tato práce osvětluje problematiku spolupráce a reprezentuje stručný úvod do Office 365 Enterprise E3.
Klíčová slova: Kolaborace; Koordinace; Groupware; Office 365 Enterprise E3; Kooperace
Název práce: Collaboration/cooperation support in Office 365 Enterprise E3
Autor(ka) práce: Csepcsar, Kristian
Vedoucí práce: Gála, Libor
Oponenti práce: Fortinová, Jana
The goal of this work is to analyze whether Office 365 Enterprise E3 supports collaboration/cooperation and its management. This goal is achieved in several interconnected steps. The first chapter of this work introduces the topic of collaboration/cooperation and presents the reader with relevant sources which deal with this topic. Integral part of the first chapter is also a brief introduction of the environment Office 365 Enterprise E3. The next chapter examines in detail the collaboration/cooperation process, its components, and their characteristics. Afterwards collaboration/cooperation is studied in the context of information technologies. This chapter explains how IT resources support the process of collaboration/cooperation and what requirements they must satisfy. The goal of this work is to describe in what way Office 365 Enterprise E3 meets these requirements and evaluate to what extent is satisfies them. For this reason, is the compliance with these requirements evaluated quantitatively on simple nominal scale. This evaluation is supplemented with qualitative evaluation based on author´s practical experience with this environment. The result of this work is the degree to what extent this environment supports collaboration/cooperation and its management. This work could be beneficial to managers and supervisors in organizations with any specialization and size, who are looking for suitable means to effectively support collaboration/cooperation within their organizations through information technologies. This work explains the topic of collaboration/cooperation and represents a brief introduction to Office 365 Enterprise E3.
Klíčová slova: Office 365 Enterprise E3; Cooperation; Coordination; Groupware; Collaboration

Studijní program / obor: Aplikovaná informatika/Informatika
Fakulta: Fakulta informatiky a statistiky