Využitie technológie tracking a tracing na trhu s tabakovými výrobkami

Název práce: Využitie technológie tracking a tracing na trhu s tabakovými výrobkami
Jazyk práce: Slovensky
Táto diplomová práca sa zaoberá nasadením technológie tracking a tracing na trhu s tabakovými výrobkami. Povinnosť úplnej vysledovateľnosti všetkých jednotkových balení na trhu Európske únie totiž vyplýva zo zákona na základe smernice 2014/40/EU. Dôvodom je boj proti čiernemu trhu. Práca analyzuje súčasné technológie trackingu a tracingu, objasňuje dôležité body smernice a mapuje špecifiká tabakového trhu. Ťažiskom práce je odporučenie konkrétnej technológie pre tento účel so sumarizáciou nevyhnutných vlastností a požiadaviek systému. Dopodrobna je tiež popísaná technológia Codentify, ktorá má potenciál splniť podmienky smernice.
Klíčová slova: Codentify; čierny trh; tracking a tracing; tabakové výrobky
Název práce: Využitie technológie tracking a tracing na trhu s tabakovými výrobkami
Jazyk práce: Slovensky
Tato diplomová práce se věnuje nasazení technologie tracking a tracing na trhu s tabákovými výrobky. Povinnost úplné vysledovatelnosti všech jednotkových balení na trhu Evropské unie totiž vyplývá ze zákona na základě směrnice 2014/40/EU. Důvodem je boj proti černému trhu. Práce analyzuje současné technologie trackingu a tracingu, objasňuje důležité body směrnice a mapuje specifika tabákového trhu. Těžiskem práce je doporučení konkrétní technologie pro tento účel se sumarizací nevyhnutných vlastností a požadavků systému. Detailně je rovněž popsaná technologie Codentify, která má potenciál splnit podmínky směrnice.
Klíčová slova: černý trh; tracking a tracing; tabakové výrobky; Codentify
Název práce: Tracking and tracing technology on the tobacco market
Jazyk práce: Slovensky
This master thesis focuses on application of tracking and tracing technologies in the tobacco industry. As per Directive 2014/40/EU, overall trackability and traceability will be an obligation for all unit packs of tobacco products. The reason for this is the fight against the black market. The thesis analyses the current track and trace technologies, evaluates the important points of the Directive and describes tobacco market specifications. The core is to propose a specific technology for this objective and to summarise essential features of the system. In addition, a technology called Codentify is described in detail, as it has the potential to fulfil the legislative demands.
Klíčová slova: black market; tobacco products; Codentify; tracking and tracing

Studijní program / obor: Mezinárodní ekonomické vztahy/Mezinárodní obchod
Fakulta: Fakulta podnikohospodářská