Fundraising neziskové organizace NIDAR

Autor(ka) práce: Jandová, Tereza
Vedoucí práce: Vávrová, Hana
Oponenti práce: Pemová, Terezie
Tato diplomová práce se zabývá fundraisingem neziskových organizací. Cílem práce je poskytnout základní informace o fundraisingu a aplikovat tyto informace na zhodnocení fundraisingu vybrané neziskové organizace. Práce nejprve vymezuje neziskový sektor a jeho dlouhodobou udržitelnost, poté se práce věnuje samotnému fundraisingu. Do části věnující se fundraisingu je zahrnuta také problematika důvěryhodnosti organizace a webových stránek organizace. Tyto faktory vytváří konkurenční výhodu v aktivitách zaměřených na fundraising. Tento teoretický základ je aplikován na vybranou neziskovou organizaci, kromě rozboru fundraisingu jsou rozebrány i webové stránky organizace a je provedena Analýza spolehlivosti neziskové organizace ASNO14. Získání dat v praktické části bylo provedeno rozborem výročních zpráv organizace, analýzou webových stránek a osobním rozhovorem. Závěr práce obsahuje celkové zhodnocení a návrhy na zlepšení.
Klíčová slova: zdroje financování; webové stránky; důvěryhodnost; fundraising; nestátní nezisková organizace
Název práce: Fundraising of non-profit organisation NIDAR
Autor(ka) práce: Jandová, Tereza
Vedoucí práce: Vávrová, Hana
Oponenti práce: Pemová, Terezie
This thesis deals with fundraising of non-profit organisations. The scope of the thesis is to provide the reader with basic information about fundraising, and to apply this information in order to evaluate the fundraising of a selected non-profit organisation. First of all, this work defines the non-profit sector and its long-term sustainability, then the work deals with the fundraising itself. Issues connected with credibility of the organisation and its webpages are included in the part concerning fundraising.These factors establish a competitive advantage in activities that are focused on fundraising. These theoretical foundations are applied on a chosen non-profit organisation, and additionaly, the webpages of the organisation are also analysed, and an ASNO14 non-profit organisation reliability analysis is carried out. The data used in the practical part was collected through an analysis of annual reports of the organisation, webpage analysis and through a personal interview. The ending of this thesis includes an overall evaluation and improvement proposals.
Klíčová slova: financing sources; fundraising; webpages; credibility; non-state non-profit organisation

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie