Analýza personálních činností ve společnosti XYZ

Název práce: Analýza personálních činností ve společnosti XYZ
Autor(ka) práce: Nedbalová, Pavla
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Stříteský, Marek
Práce se zabývá problematikou personálních činností ve společnosti XYZ. Hlavním přínosem práce je identifikace problémů společnosti a návrhy na jejich řešení. Práce je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Teoretická část, jež je opřena o odborné publikace, je zaměřena především na vymezení pojmů a teoretických východisek a zároveň i na charakterizování jednotlivých personálních činností tak, jak jsou v současném pojetí řízení lidských zdrojů chápány. Praktická část je zaměřena konkrétně na problematiku personální agentury XYZ, především na analýzu jejich personálních činností. Mezi použité metody analýzy patří identifikace silných a slabých stránek, srovnání teorie s praxí, analýza interních materiálů, polostrukturovaný rozhovor a dotazníkové šetření. Na základě provedené analýzy jsou formulována doporučení ke zlepšení personálních činností a ke zvýšení jejich efektivity.
Klíčová slova: malá společnost; řízení lidských zdrojů; personální agentura; personální činnosti
Název práce: The Analysis of the Personnel Activities in XYZ Company
Autor(ka) práce: Nedbalová, Pavla
Vedoucí práce: Palíšková, Marcela
Oponenti práce: Stříteský, Marek
The thesis looks at the personnel management in XYZ company. The main benefit of this thesis is identification of personnel management problems of this company and proposals for future solutions. The thesis is devided into a theoretical and practical part. The theoretical part, based on proffesional publications, is focused on describing definitions related to the topic and also on describing a nowadays personnel activities in human resource management. Practical part is focused on the issues of the personnel agency XYZ, especially on the analysis of its personnel actvities. Methods used in this thesis are analysis of the strengths and weaknesses of the comapny, comparison of theory and application in real business, analysis of intern documentation, semi-structured interview and a survey. Based on this analysis were made some recommendations for improvement of personnel activities and for increase efficiency of the company.
Klíčová slova: personnel activities; personnel agency; small company; human resources management

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra personalistiky