Finanční analýza Stuha a.s

Autor(ka) práce: Klikar, Martin
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Sieber, Martina
Cílem této práce je zhodnocení finančního zdraví a stability podniku Stuha, a. s., a porovnání zjištěných skutečností s odvětvím příslušného oboru podnikání v letech 2011 - 2015. Věřím, že se práce stane prospěšnou především pro vedení analyzovaného podniku. Hlavní činností Stuhy, a. s., je výroba a prodej tkaných stuh a jiných textilních výrobků. Stanovené cíle byly dosaženy prostřednictvím jednotlivých metod finanční analýzy, které jsou popsané v teoretické části práce. Konkrétně se jedná o absolutní ukazatele, poměrové ukazatele, rozklad DuPont, ekonomickou přidanou hodnotu a srovnání s odvětvím. V praktické části aplikuji metody popsané v teoretické části na účetní výkazy podniku Stuha, a. s., konkrétně na rozvahu a výkaz zisku a ztráty. V závěru bakalářské práce je shrnuta celková situace v oblasti finančního zdraví a stability.
Klíčová slova: finanční analýza; absolutní ukazatele; relativní ukazatele
Název práce: Financial analysis of Stuha, a. s
Autor(ka) práce: Klikar, Martin
Vedoucí práce: Štamfestová, Petra
Oponenti práce: Sieber, Martina
The goal of this Dissertation is to evaluate financial health and stability of the company of Stuha, a.s. and to compare the established facts with the respective industry in the period from 2011 to 2015. It is my belief that this Dissertation will, before all, be of benefit to the management of the Company examined. The main business activity of Stuha, a.s. is manufacture and sale of woven ribbons and other textile products. The goals laid down in this Dissertation have been achieved through individual methods of financial analysis described in the theoretical part of the Dissertation. They particularly include absolute indexes, relative (proportional) indexes, the DuPont Analysis, economic value added and comparison with the given industry. In the practical part of the Dissertation, the methods described in the theoretical part are applied to the Company's accounting statements, particularly to its profit and loss account and balance sheet. In conclusion of the Dissertation, I summarize the overall situation of the company of Stuha a.s. as for its financial health and stability.
Klíčová slova: relative indexes; absolute indexes; Financial analysis

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská
Katedra: Katedra strategie