Aplikace digitálního marketingu pro rozvoj start-upu

Název práce: Aplikace digitálního marketingu pro rozvoj start-upu
Autor(ka) práce: Zadáková, Diana
Vedoucí práce: Procházková, Markéta
Oponenti práce: Čermáková, Senta
Bakalářská práce je věnována digitálnímu marketingu s jeho následným využitím pro rozvoj nového fitness portálu ClassPoint.cz. Teoretická část pojednává o internetovém, respektive digitálním marketingu a jeho vlivu na marketingovou strategii a taktiku. Práce se zaměřuje na online komunikaci, která v důsledku masivního využívání Internetu a digitálních technologií vytvořila samostatný komunikační mix. V práci jsou charakterizovány její jednotlivé nástroje (reklama, PR, podpora prodeje, direct marketing) a vyhodnoceny jejich přínosy pro podnik. Praktická část pojednává o využití obsahového marketingu a PR na sociálních sítích pro rozvoj start-upu ClassPoint.cz s cílem zvýšení jeho návštěvnosti a rozšíření jeho povědomí mezi lidmi. V závěru práce vyhodnocuje naplnění cílů pomocí nástroje Google Analytics a poskytuje doporučení pro další směr rozvoje portálu.
Klíčová slova: PR na sociálních sítích; SEO; Digitální marketing; Online komunikace
Název práce: Applying digital marketing for start-up development
Autor(ka) práce: Zadáková, Diana
Vedoucí práce: Procházková, Markéta
Oponenti práce: Čermáková, Senta
This Bachelor thesis is devoted to digital marketing and its use for the development of a new fitness portal ClassPoint.cz. The theoretical part deals with internet marketing, or digital marketing and its influence on marketing strategy and tactics. The work focuses on online communication, which, due to massive use of the Internet and digital technology, has created a separate communication mix. The work deals with all online communication tools (advertising, PR, sales promotion, direct marketing) and evaluates its benefits for the company. The practical part describes application of content marketing and PR in social media for the development of the start-up ClassPoint.cz. Two main targets were to increase on-line traffic for the portal and to broaden awareness among population. In the conclusion chapter the fulfillment of the goals using Google Analytics is discussed and recommendations for the future direction of the development of the portal are outlined.
Klíčová slova: PR in social media; Online communication; Digital marketing; SEO

Fakulta: Fakulta podnikohospodářská